HaberlerSamsun HaberleriSamsun'u hortum vurdu!

Samsun'u hortum vurdu! - Samsun Haberleri

Samsun'un Çarşamba ilçesinde 5 dakika etkili olan hortum bir evin çatısını tamamen uçurdu, elektrik hatlarını kopardı. Maddi hasar yaşanan afette can kaybı olmadı.

Samsun'u hortum vurdu!

Samsun'un Çarşamba ilçesinde öğleden sonra olumsuz hava şartları etkili oldu. Bölgede aniden düşen hava sıcaklığı, şiddetli rüzgâr ile sağanak yağmur oluşturdu. Bu sırada Çarşamba'ya 12 km mesafede ki Ağcagüney Mahallesi’nde hortum oluştuğu öğrenildi. Beş dakika süren hortum mahallede Yusuf Uçar’a ait iki katlı evin çatısını tamamen uçurdu. Duvarları yıktı. Elektrik kablolularını söküp direkleri düşürdü.

ÇATIYI 5 DAKİKA HAVADA ÇEVİRDİ

Korku dolu anları anlatan ev sahibi Yusuf Uçar, “Ben o an evden uzaktım. Aniden hava bozdu. Evimizde annem Hava Uçar (55) ile babaannem Hanife Uçar (100) oturuyorlardı. Komşularımızın da anlatmasına göre kısa sürede havada hortum oluştu. Evimizin yanından başlayıp çatımızı tamamen söküp, güneş enerjisini, çatı malzemelerini havada beş dakika süreyle döndürdü. Daha sonra malzemeleri komşumuzun bahçesine,  bizim bahçeye ve yola attı. O an çok şükür kimsenin canına, otlayan koyunlara zarar gelmedi” dedi.  Annesinin ve babaannesinin o an evde olduklarını da hatırlatan ev sahibi Yusuf Uçar, hortum anında annesinin üst kata çıkıp camları kapattığını sonradan öğrendiğini ve hortumun ona zara vermediği için çok mutlu olduğunu kaydederek toplam maddi zararlarının 15 bin lira olduğunu da ekledi.

ELEKTRİK HATLARI ONARILDI

Ağcagüney Mahallesi muhtarı Yaşar Uçar da afetle ilgili yaptığı konuşmada, “Şükürler olsun can kaybı yaşamadığımız doğa olayı meydana geldi” dedi. Bir evin çatısını tamamen söken hortumun ayrıca elektrik hatlarına da zarar verdiğini aktaran muhtar Uçar, YEDAŞ yetkililerine haber verdik. Onlarda kısa sürede gelip direkleri ve kabloları yenilediler, dün gece bir kısıma elektrik verilemedi ama bu sabahtan itibaren elektriğimiz geldi ”dedi.

Ahmet Naci KILAVUZ

SIRADAKİ HABER
}