HaberlerBaşkan Mustafa Demir: 'Faturayı biz ödeyeceğiz'

Başkan Mustafa Demir: 'Faturayı biz ödeyeceğiz'

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 'Parası olmadığı için kimse susuz bırakılmayacak. Bununla ilgili belediye tarafından tespit edilecek ve faturayı biz ödeyeceğiz'' dedi.

Başkan Mustafa Demir: 'Faturayı biz ödeyeceğiz'

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Kurulu 2019 yılının 3'üncü Birleşiminin 1'inci oturumuna ait toplantı Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu'nda, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda 4 gündem maddesinden 3’ü oy birliği, su ve atık su tarife değişikliği ise CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi’nin red oyuna rağmen oy çokluğu ile kabul edildi. Böylelikle suyun metreküp fiyatına yüzde 25, sayaç okuma bedeline yüzde 150 ve aylık TÜFE oranında ek zam maddesi onaylandı.

MAĞDUR ETMEYECEĞİZ

Parası olmadığı için kimsenin susuz bırakılmayacağını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Bununla ilgili belediye tarafından tespit edilecek ve faturayı biz ödeyeceğiz. Emekli, dar gelirli, asgari ücretle çalışan vatandaşlarımızı mağdur etmeyeceğiz. Şu ayarlamalardan sonra da Türkiye’de yine büyükşehirler arasında suyu ucuz kullanan illerden bir tanesiyiz. Bu çapta değerlendirilmesini arzu ediyorum. Böyle bir konuyla gündeme gelmemeyi isterdim. Ama almamız gereken kararlardan da geri duramam” diye konuştu. Ayrıca, şehit aileleri, gaziler, engelliler ve 6745 sayılı kanun kapsamında ilgili abonelerin faturalarında yüzde 50 indirim, 6360 sayılı kanun kapsamında ilgili abonelerin faturalarında yüzde 25 indirim uygulanmasına karar verildi. SASKİ Genel Müdürü Fatih Yıldız ise, “Bundan sonra genelde meclis kararlarıyla belirli artışlar üzerinden gidilmiş. Tamamen kanuna uygun olarak meclise teklifimizi sunuyoruz. Geçen dönem yapılan yüzde 15 indirim meclis tarafından yapılmıştır” dedi.

SIRADAKİ HABER
}