HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da vezneler hafta sonu da açık!

Samsun'da vezneler hafta sonu da açık! - Samsun Haberleri

Samsun'un merkez ilçesinde İlkadım Belediyesi; emlak, çevre temizlik vergisi, ilan ve reklam vergilerinin birinci taksitinin son ödeme tarihleri için hafta sonları dahil veznelerini açık tutacak

Samsun'da vezneler hafta sonu da açık!

Samsun'un merkez ilçelerinden İlkadım Belediyesi; emlak, çevre temizlik vergisi, ilan ve reklam vergilerinin birinci taksitinin son ödeme tarihleri olan 30 ve 31 Mayıs'a kadar hafta sonları dahil veznelerini açık tutacak. Vatandaşlar bu uygulamayla hafta sonu tatilinde de ödeme yapabilecek.

VATANDAŞ CEZA YEMESİN

Emlak, ilan ve reklam vergi ödemelerinde yaşanan yoğunluktan dolayı ödeme yapamayan vatandaşların için  İlkadım Belediyesi vatandaşın cezalı duruma düşmemesi için hafta sonu açık vezne uygulaması başlattı. Mayıs ayının son gününe kadar devam edecek olan açık vezne uygulaması ile vergi taksitlerinin tahsiline devam edileceği bildirilen açıklamada, mükellefler son ödeme tarihi konusunda uyarılarak, “31 Mayıs 2019 tarihine kadar, emlak, ÇTV ve ilan reklam vergisi birinci taksitini ödenmesi gerekmektedir. Gününde ödenmeyen vergilere 6183 sayılı kanun gereği gecikme zammı uygulanacağı unutulmamalıdır” denildi.

SIRADAKİ HABER
}