HaberlerErhan Usta'dan su zammına tepki: Kandırmaca mıydı?

Erhan Usta'dan su zammına tepki: Kandırmaca mıydı?

Su zammına tepki gösteren Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta, 'Seçim öncesi suya yüzde 15'lik indirim yapıldı. Bu bir kandırmaca mıydı? Bu mudur belediyecilik anlayışınız?' dedi

Erhan Usta'dan su zammına tepki: Kandırmaca mıydı?

Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan UstaSamsun'da yapılan yüzde 25’lik su zammına tepki gösterdi. Seçim öncesi yapılan yüzde 15’lik indirime dikkat çeken Usta, bunun bir kandırmaca olup olmadığını sordu. Milletin zaten zor geçindiğini dile getiren Usta, bu zammın geri çekilmesi gerektiğini belirtti.

BU MU İLK İCRAAT?

Seçim öncesinde suya yüzde 15’lik bir indirim yapıldığını hatırlayan Erhan Usta, “Basından takip ettiğimiz kadarıyla, Belediye Başkanı Mustafa Demir, seçim öncesi yüzde 15’lik indirim için ‘O, doğru ve reel bir düzenleme değildi’ demiş. Neydi peki? Bir kandırmaca mıydı? Bu mudur belediyecilik anlayışınız? Belediyenin borcunu millete mi ödeteceksiniz? Milletin zaten zor geçindiğinden bu kadar mı bihabersiniz? Borç sorunu, borcu milletin sırtına yükleyerek değil, şehirde ekonomik aktiviteyi canlandırarak çözülmelidir. Bir taraftan, sadece Samsun için değil, Türkiye için de çok stratejik bir sektör olan medikal sanayiye ilişkin sözleri yerine getirmeyeceksin, sektörün umut bağladığı Mediclust Şirketine ortak olmaktan vazgeçeceksin, milletin istihdam ve gelir umutlarına karalar bağlatacaksın; diğer taraftan milletin sırtına zamları yükleyeceksin... Bu mu olacaktı Samsun’da yapılan ilk icraatlar?  Samsun’un ayaklarına prangaralar vuran, kötü yönetiminizin bedelini millete ödetemezsin! Bu zam teklifi derhal geri çekilmeli, Samsun’da istihdam nasıl arttırılır, millete nasıl nefes aldırılır onun üzerinde düşünülmeli, ilk iş olarak da medikal sanayinin önünü açılmalı, verilen sözler tutulmalıdır” ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}