HaberlerRusya'dan Yılmaz'a berat

Rusya'dan Yılmaz'a berat

Rusya Federasyonu Novorossiysk Büyükşehir Belediyesi, meclis kararıyla AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz'a berat verilmesi kararı aldı

Rusya'dan Yılmaz'a berat

 Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Rusya Federasyonu Novorossiysk Büyükşehir Belediyesi 2010 yılında kardeş şehir olmuştu. Bu süre içerisinde iki ülke şehirlerinin kaynaşması, her alanda gelişiminin sağlanması, ekonomik bağların kurulması, şehirlerde yeni projelerin üretilmesi gibi birçok çalışma gerçekleştirildi. Dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı olan Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, iki kentin gelişimi ve bağlarının güçlenmesi için önemli çalışmalar gerçekleştirdi. Novorossiysk Büyükşehir Belediyesi, Yılmaz'ın verdiği önemli katkılar ve çalışmalar için meclisine ender kişilere verilen berat kararı alınması için teklifte bulundu. Meclis oy birliği ile aldığı kararla, Yusuf Ziya Yılmaz'a berat verilmesi kararı aldı.

İKİ ÜLKE ŞEHİRLERİ KAYNAŞTI

Belediye Dış İlişkiler Başkanı Sayın Pavel Pakusaev, Yılmaz'ı Samsun'daki ofisinde ziyaret ederek kararı ve beratı iletti. Novorossiysk Büyükşehir Belediyesinin aldığı karardan onur duyduğunu ifade eden Yılmaz, "İki şehrin kaynaşması için kardeş şehir protokolünü 2012 yılında imzalamıştık. Bu süreçte iki kent; güzel dostluklar ve diyaloglar kurdu. Şehirlerin kaynaşması,  gelişimine katkı vermek için projeler ürettik. Belediye meclisinin aldığı kararla şahsıma tebliğ edilen berat ve karar metnini almak beni çok mutlu etti" dedi.

 

SIRADAKİ HABER
}