HaberlerRekorları kırıyor, dünyayı titretiyor

Rekorları kırıyor, dünyayı titretiyor

Özel sporcu Samsunlu milli sporcu Ali Topaloğlu, azim ve başarı dolu bir hikayenin baş aktörü. 3 kardeşin en büyüğü ve en özeli o. 2013 yılında Musa Davulcu'yla tanışan altın çocuk, Dünya rekorlarını egale ediyor, olimpiyatlarda istiklal marşımızı okutuyor

Rekorları kırıyor, dünyayı titretiyor

BABASI İNANMADI

 Samsunlu özel Milli sporcu Ali Topaloğlu, Dünya ve ülkemizin yakından tanıdığı başarılı bir sporcu. 2013 yılında Antrenör Musa Davulcu'nun keşfettiği Ali, şimdilerde rekorları alt üst ediyor. Altın çocuk son olarak katıldığı Özel Sporcular Türkiye Atletizm Şampiyonası'nda gülle atma kategorisinde Brezilyalı sporcuda bulunan 10.06 metrelik dereceyi 10.96 metre ile geliştirerek, geçilmesi zor bir rekora imza attı. Baba Adil Topaloğlu'na Ali'yi gördüğü ilk gün 'Karşımda Dünya şampiyonu duruyor' diyen Antrenör Musa Davulcu, "Ali'nin babası Adil abimiz o zaman bana 'Siz önce Türkiye'yi geçin de sonrasına bakarız' demişti. Ama bize Türkiye sınırları yetmedi" dedi.

GÖRENLER UMUT DOLUYOR

2015, 2016 ve 2017 yıllarında Dünya ve Olimpiyat şampiyonlukları kazandıklarını ve bu başarılardan dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da Ali'yi külliyeye çağırdığını söyleyen Davulcu, "Özel sporcu olan Ali'nin hayat hikayesi örneklerle dolu. Ali'nin sporla özgüveninin yerine geldi. Elde ettiği dereceler ile onu tüm Dünya tanıyor. Onun bu başarısı sayesinde kapalı kapılar ardından özel çocuklarımız çıkmaya ve hayatla mücadele etmeye başladı. Dünya rekorlarını egale eden Ali'yle şimdi Finlandiya'da yapılacak Dünya Şampiyonası ve ardından yapılacak Olimpiyat Şampiyonası'na hazırlanıyoruz" dedi.

Salim YILDIZ ÖZEL

SIRADAKİ HABER
}