HaberlerZİRVEDE 3. ETAP

ZİRVEDE 3. ETAP

Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen 'Zirvede Ben de Varım' projesinde 3. etap çalışmaları başladı. Projede geride kalan iki etapta ise 350'ye yakın sporcu tırmanma eğitimi aldı

ZİRVEDE 3. ETAP

12 OKUL TARANDI

Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen 'Zirvede Ben de Varım' projesinde 3. etap çalışmaları başladı. Projede geride kalan iki etapta ise 350'ye yakın sporcu tırmanma eğitimi aldı. Dün itibarı ile üçüncü etaba geçilirken, geride kalan iki etapta Canik ilçesinden 12 okulda taramalar yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı beden eğitimi öğretmenleri nezaretinde yapılan çalışmalar sonrasında aralarında yetenekli görülen sporcular kulüp bünyesine katılarak müsabakalara hazırlanıyorlar.

ŞAMPİYONA BAŞLIYOR

Dağcılık Samsun İl Temsilcisi ve Proje Koordinatörü Faik Can Özen, "Üçer etaplı plananan eğitimlerin ilk dönemi haziran ayında sona erecek. Yeni eğitim ve öğretim yılında ise ikinci dönem eğitime başlayacağız. Bizlerden desteğini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürümüz Güven Özyurt'a teşekkür ediyorum" dedi. Özen, 13-14 Mayıs tarihleri arasında Canik Atatürk Spor Salonu'nda 100'e yakın sporcunun katılımı ile minikler, küçükler ve gençler kategorisinde Tırmanış Türkiye Şampiyonası'na ev sahipliği yapacaklarını söyledi.

SIRADAKİ HABER
}