HaberlerSamsun Haber: Samsun'da iltihaplı et iddiası

Samsun Haber: Samsun'da iltihaplı et iddiası

Samsun Haber: Samsun'da bir et firmasının deposundan iltihaplı etler çekilip, piyasaya sürüldüğü iddiaları ile ilgili konuşan Kasaplar Odası Başkanı Ömür Şen, 'Samsun kasap esnafında böyle bir durum olmaz, büyük firmalarda bu durum yaşanmış olabilir. Bizim esnafımızı herkes denetleyebilir, alnımız açık' dedi

Samsun Haber: Samsun'da iltihaplı et iddiası

Samsun Haber: Samsun’da kırmızı etle alakalı önemli bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre, Samsun'da bir et firmasının deposundan çekilen iltihaplı etler, piyasaya sürüldü. Vatandaşları tedirgin eden iddiayla alakalı değerlendirmeler yapan Samsun Kasaplar Odası Başkanı Ömür Şen, kasap esnafının böyle bir şey yapmayacağını vurguladı. Mezbahane vurgusu da yapan Şen, Samsun’da mezbahane olmadığı için kaçak etten kaynaklanan bazı sıkıntıların doğabileceğini söyledi.

ODA OLARAK İZİN VERMEYİZ

Kasap esnafı olarak bu iddiaları asla kabul etmediklerini kaydeden Başkan Şen, Samsun kasap esnafında böyle bir durumun olamayacağını belirtti. Şen, “Ancak büyük firmalar bize kayıtlı değil, biz esnaftan sorumluyuz, bizim esnafımız da asla böyle bir şey yapmaz zaten bizde oda olarak böyle bir duruma izin vermeyiz. Samsun’da bir mezbahane olmadığı için kaçak etten kaynaklanan bazı sıkıntılar doğabilir. Büyük firmalar dışarda kesim yapıyor, Diyarbakır, Balıkesir gibi illerden et geliyor, bu etler kontrolsüz gelebiliyor. Ne kadar kontrol ediliyor, et ne kadar sağlıklı biz bunu bilemiyoruz. Eğer Samsun’da mezbane olsa bunun kontrolü sağlanır. Bizim esnafımızı herkes denetleyebilir, alnımız açık” ifadelerini kullandı.

Zeynep Irmak ÖCAL

SIRADAKİ HABER
}