Haberlerİstanbul Haberleri(Özel Haber) Kağıthane'de hafriyat terörü devam ediyor

(Özel Haber) Kağıthane'de hafriyat terörü devam ediyor - İstanbul Haberleri

Kağıthane Arıcılar mevkiinde belediyenin ilgisizliği sonucu bölgeye ve yol kenarlarına dökülen kaçak hafriyatların oluşturduğu çevre kirliliği havadan görüntülendi. Kamyonların ve iş makinelerinin serbest bir şekilde girdiği bölgede yapılan kaçak döküm anı ise kameralara yansıdı.

(Özel Haber) Kağıthane'de hafriyat terörü devam ediyor

Kağıthane Cendere Caddesi'nde geçtiğimiz ay yaşanan kaçak hafriyat terörü, ilçenin farklı bölgelerinde devam ediyor. İlçenin ücra köşesi olan Arıcılar mevkiinde yaşanan kaçak hafriyat dökümleri bir kez daha havadan görüntülendi. Bölgedeki vatandaşların rahatsız olduğu ve çevreye ciddi derecede zarar veren hafriyatların, ormanlık alanı nasıl tahrip ettiği ise bir kez daha gözler önüne serildi. Kağıthane Belediyesinin ilgisizliği sonucu kamyonların döktüğü kaçak hafriyatlar ve atılan çöplerle birlikte oluşan kirlilik, çevreye ciddi derece zarar veriyor.

Kaçak döküm anı havadan görüntülendi
Dökümüne halen devam edilen molozlar, ormanlık alanı tahrip etmesinin yanı sıra insanların yaşamını da etkiliyor. Girip çıkanın belli olmadığı bölgeye kamyoncular rahat bir şekilde girerek hafriyatlarını döküyor. Kaçak hafriyat dökümleri nedeniyle bölgede çöp tepeleri meydana geldi. Hem görüntü olarak hem de çevre kirliliğine sebebiyet veren kaçak hafriyat döküm anı ise havadan görüntülendi.

'Belediye bölgeyi denetlemeli'
Bölgeye sık sık gelen Okan Ulusoy, 'Gece buraya girildiği zaman kimse sormuyor. Kimin girip çıktığı belli değil. Kamyonlarla buraya hafriyat dökmüşler. Görüntü kirliliği var, bu iyi değil. Belediyenin gelip buraları denetlemesi lazım. Belediye girişe taş bariyer koymalı ki kimse buraya giremesin. Buraya insan da öldürüp atıyorlar. Burası temizlenirse güzel olur. Burası aslında İstanbul'da saklı kalmış ve doğallığı olan bir yer. Burada molozlar var, insanlar orada hayvan besliyor. Bunların buraya dökülmemesi lazım. Muhtemelen bunları gece buraya döküyorlar. Buradan belediye sorumlu, burayı kontrol etmeli. Sonuçta burası büyükşehir, durum iyi değil. Hafta sonu buraya insanlar geliyor. Yerlerde camlar var, çocuklar oyun oynuyor' dedi.

(Özel Haber) Kağıthane’de hafriyat terörü devam ediyor

SIRADAKİ HABER
}