HaberlerSamsun HaberleriBafra'da fırın ve kasaplar denetlendi!

Bafra'da fırın ve kasaplar denetlendi! - Samsun Haberleri

Bafra Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, Bafra İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile birlikte ilçede bulanan fırın ve kasaplarda denetim yaptı

Bafra'da fırın ve kasaplar denetlendi!

Bafra Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki fırın ve kasapları tek tek denetledi. İşletmelerde tartı aletlerinin ayar ve kontrolü, ürün gramajı, mamullerin muhafaza alanlarının ve üretimde kullanılan malzemelerin hijyenik olup olmadığı ve çalışanların kıyafetlerinin temizliği kontrol edildi. Hijyen, sağlık konusunda gıda denetim yapan ekipler, eksiklikleri olan işletmelere uyarıda bulundu. Vatandaşların sağlıklı şartlarda kesilen ve korunan hijyenik et ve et ürünleri tüketmeleri için inceleme yapan denetimciler, soğuk hava depolarını, işyeri açma ruhsatı ve fiyat tariflerini de gözden geçirdi.

ARALIKSIZ DEVAM EDECEK

Konu hakkında açıklama yapan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, vatandaşların huzur içinde sağlıklı alışveriş yapmaları için denetimde bulunduklarını ifade ederek, “Ekipler, denetimlerini sık sık sürdürüyor. Fırın, kasap ve gıda ile ilgili çeşitli işletmelere dönük inceleme çalışmalarını sürdürüyorlar. Sabah erken saatlerde denetimlere başlayan ekiplerimiz, birçok işletmeyi inceleyerek eksiği olanlara uyarılarda bulundu. Denetimler hem periyodik olarak hem de vatandaşlardan gelen talep ve bilgiler doğrultusunda gerçekleştiriliyor. Vatandaşlarımızın sağlığı her şeyden önemlidir. Denetimlerimiz aralıksız devam edecek" dedi.

SIRADAKİ HABER
}