HaberlerSamsun Haber: CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 'Atatürk'e dil uzatmak alçaklıktır'

Samsun Haber: CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 'Atatürk'e dil uzatmak alçaklıktır'

Samsun Haber: Bir televizyon kanalında Atatürk hakkında dile getirilen sözlere sert tepki gösteren CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, 'Atatürk, Türk milletinin atasıdır. Millet, atasına yapılan bu saldırıyı affetmez. Atatürk'e dil uzatmak alçaklıktır' dedi

Samsun Haber: CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 'Atatürk'e dil uzatmak alçaklıktır'

Samsun Haber: Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, bir televizyon kanalında Mustafa Kemal Atatürk hakkında dile getirilen sözlere sert tepki gösterdi.

Tarihçi Mustafa Armağan, Yavuz Bahadıroğlu ve Süleyman Yeşilyurt'un, Mustafa Kemal Atatürk'e ve onun manevi şahsiyetine hakaretler yağdırdığını dile getiren Akcagöz, "Atatürk, Türk milletini de arkasına alarak bu topraklarda bir kurtuluş mücadelesi verdi. Bu mücadele sonucunda bir milletin onuru ve namusu kurtuldu. Görüyoruz ki hala Atatürk'ü ve onun yüksek şahsiyetini içlerine sindirmeyi başaramayan yobazlar var. Bu yobazlar, öyle büyük pervasızlık içinde ki hiç çekinmeden Atatürk'ün manevi kişiliğini hedef alan yorumlarla insanların zihinlerini de kirletmeye devam ediyor" dedi.

KİN VE DÜŞMANLIĞA TAHRİK

"Bu gerici tayfa, Atatürk'e saldırmakla aslında milletin kendisine saldırmış oluyor" diyen Akcagöz, "Onlar kabul etmese de her türlü tartışmadan uzak olan gerçek, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, dünyanın saygıyla andığı ve kabullendiği bir büyük lider olduğu gerçeğidir. Mustafa Kemal Atatürk ne büyüktür ki ölümünün üzerinden bunca zaman geçmiş olmasına rağmen, gericilerin hedefindedir. Bu yapmış oldukları, basit bir düşünce açıklaması değildir. Bu, sadece Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi şahsiyetini tahkir anlamı da taşımaz. Bu şahısların eylemi, düpedüz halkı kin ve düşmanlığa tahriktir. Ortada bir suç vardır ve bu suç cezasız kalmamalıdır. Bu pervasız tutum, cezasız bırakılmamalıdır. Her vesile ile özgürlüklerin ve özgür yayıncılığın üzerinde bir karabasan gibi duran RTÜK, bu yayın organına gereken cezayı derhal vermelidir. Atatürk, Türk milletinin atasıdır. Millet, atasına yapılan bu saldırıyı affetmez. Atatürk'e dil uzatmak alçaklıktır" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}