HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da belediyeden indirim kararı

Samsun'da belediyeden indirim kararı - Samsun Haberleri

Samsun'da belediye yeni iş yeri açma ruhsat harçlarında indirime gitti. Başkan Ali Kılıç, 'Her zaman esnafımızla kol kola en iyi şekilde hizmet edecek, iş birliği içinde olacağız' dedi

Samsun'da belediyeden indirim kararı

Samsun'da Terme Belediye Meclisi, 1. Başkanvekili Mehmet Devranlı başkanlığında toplandı. Toplantıda; işyeri açma ruhsatlarında indirime gidildi. Alınan kararda 2019 yılı ücret tarifesi iptal edilerek; 2018 yılı ücret tarifesi uygulanacak. Böylelikle iş yeri açma ücretleri 2018 yılı tarifesine göre uygulamaya devam edecek. Söz konusu meclis kararında ulusal marketler, bankalar ve içkili yerler kapsam dışında bırakıldı. Yapılacak indirimle hem vatandaşın parasının cebinde kalması hem de ilçedeki birçok sektörün harekete geçirilmesi hedefleniyor.

AMACIMIZ; YÜKÜ HAFİFLETMEK

Belediye Başkanı Ali Kılıç, esnafın yükünü hafifletmek ve kolaylık sağlamak adına işyeri açma ve çalıştırma ruhsat harçlarında meclis üyeleriyle birlikte 2018 yılı tarifesine dönerek indirim yapma kararı aldıklarını söyledi. Kılıç, “Ruhsatsız işyeri kalmaması ve esnafımıza kolaylık sağlamak adına meclis üyelerimiz ile birlikte işyeri açma ve çalıştırma ruhsat harçlarında indirim yapma kararı aldık. Amacımız; esnafımıza kolaylık sağlayarak yükünü hafifletmektir. Her zaman yatırımcılarımız ve esnafımızla kol kola, hemşehrilerimize en iyi şekilde hizmet edecek, iş birliği içinde olacağız. Karara onay veren tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Terme Belediye Meclisinde oybirliği ile kabul edilen indirim, kararın imzalanmasıyla birlikte hemen yürürlüğe girecek.

 

 

SIRADAKİ HABER
}