Haberlerordu HaberleriKaradeniz'i dolu vurdu! 10 yaralı

Karadeniz'i dolu vurdu! 10 yaralı - ordu Haberleri

Ordu'da etkili olan dolu yağışı, araçlarda hasara yol açarken, bölgenin en önemli geçim kaynağı olan fındığın yanında, tarlalardaki diğer ürünlerde de zarara yol açtı. Meydana gelen şiddetli dolu yağışı sonrası 10 kişi yaralandı.

Karadeniz'i dolu vurdu! 10 yaralı

Ordu'nun Gürgentepe ilçesi ve ilçelere bağlı yüksek kesimlerinde sağanak sonrası cevizden daha büyük dolu yağdı. Yağış nedeniyle meyve ağaçlarında, evlerin çatılarında, araçlarda hasar oluştuğu öğrenildi. Aniden bastıran dolu, bölgenin en önemli geçim kaynağı olan fındığın yanında, tarlalardaki diğer ürünlerde de zarara yol açtı.10 KİŞİ YARALANDI

Yaklaşık yarım saat süren ve vatandaşları tedirgin eden dolu yağışı sonrası Gürgentepe ilçesinde 9'u kafasından, biri ise elinden yaralanan 10 kişi, Gürgentepe Devlet Hastanesine başvurdu.

Gürgentepe Belediyesinin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, 'İlçemizde bugün öğleden sonra yağan ve yaklaşık yarım saat süren şiddetli, dolu yağışı büyük hasarlara neden oldu. Zaman zaman yumurta büyüklüğünde yağan dolu nedeniyle ilçemizdeki araçlar, bağ ve bahçeler, evlerin çatıları büyük zararlar gördü. Gürgentepe Kaymakamlığı, zarar gören vatandaşlara, zararlarını fotoğraflayarak dilekçeyle beraber kaymakamlığa müracaat etmeleri konusunda duyuruda bulundu' ifadelerine yer verildi.

 

SIRADAKİ HABER
}