Haberlerİlkadım Belediyesi zam yapmadı

İlkadım Belediyesi zam yapmadı

İlkadım Belediye Meclisi, cenaze nakil ve otobüs ücretlerinin kilometre fiyatında değişikliğe gitmedi. Diğer hizmetler için kullanılacak otobüsün kilometre fiyatını ise 1 lira 75 kuruş artı KDV olarak belirledi.

İlkadım Belediyesi zam yapmadı

İlkadım Belediye Meclisi Haziran Ayı 1. Dönem 6. Toplantı 8. Birleşimi, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın başkanlığında gerçekleştirdi. İlkadım Belediyesi Yeni Hizmet Binası'nda gerçekleşen mecliste, 8 gündem maddesi oybirliği ile karara bağlandı. 37 üyeden oluşan mecliste bir kişi katılım sağlamadı ve oy birliği ile izinli sayıldı. Mecliste, Başkan Necattin Demirtaş’a hizmet alımı ihaleleri konusunda oybirliği ile yetki verilirken, cenaze nakil ve otobüs ücretlerinin kilometre fiyatında değişikliğe gidilmedi.

50 KURUŞTA KALDI

Cenaze işleri ve otobüs hizmetleri ücretlerinin gündeme geldiği toplantıda, cenaze nakil aracı ve otobüsünde kilometre fiyatında değişikliğe gidilmedi. Geçen dönemde kullanılan cenaze nakil aracı kilometre fiyatı 50 kuruşta, cenaze hizmetlerinde kullanılacak otobüslerde kilometre fiyatı 1 lirada kaldı. Diğer otobüs hizmetleri için kilometre fiyatının 1,75 TL olmasına oy birliği ile karar verildi. Mecliste ayrıca Başkan Demirtaş’a hizmet alımı ihaleleri konusunda oybirliği ile yetki verildi. Mecliste ayrıca 32 trafo için TEDAŞ adına kamulaştırma yapılacak alanlar detaylı incelenmek üzere iade edildi. Geri kalan 5 madde ise oy birliği ile kabul edildi. Temmuz ayı meclis toplantısı 1 Temmuz Pazartesi günü saat 14.00’da İlkadım Belediyesi Yeni Hizmet Binası’nda yapılacak.

Erdinç YILDIZEN ÇOK OKUNANLAR

Aksaray'da minibüs greydere çarptı: 3'ü çocuk 7 yaralı

1 Aksaray'da minibüs greydere çarptı: 3'ü çocuk 7 yaralı

Araçlar kafa kafaya çarpıştı:8 yaralı

2 Araçlar kafa kafaya çarpıştı:8 yaralı

Kocaeli'de otomobil yolcu otobüsüne çarptı: 2 yaralı

3 Kocaeli'de otomobil yolcu otobüsüne çarptı: 2 yaralı

Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu ortak yayında projelerini anlattı

4 Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu ortak yayında projelerini anlattı

İzmir'de motosiklet otobüse çarptı: 1 ölü 1 ağır yaralı

5 İzmir'de motosiklet otobüse çarptı: 1 ölü 1 ağır yaralı

İzmir'de zincirleme kaza 4 yaralı

6 İzmir'de zincirleme kaza 4 yaralı

Bursa'da Bin polisle şafak operasyonu çok sayıda gözaltı

7 Bursa'da Bin polisle şafak operasyonu çok sayıda gözaltı


SIRADAKİ HABER
}