HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da örgütleniyorlar

Samsun'da örgütleniyorlar - Samsun Haberleri

Açılan kapatma davasının ardından, yeniden örgütlenme çalışmalarına başlayan Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu'na bağlı Emekliler Sendikası genel kurula gidiyor. DİSK Emekli-Sen Samsun Şubesi Genel Kurulu'nu 15 Haziran'da yapacak

Samsun'da örgütleniyorlar

1995 yılında kurulan ve Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu'na (DİSK) bağlı olarak faaliyetini sürdüren Emekliler Sendikası, hakkında sürdürülen kapatma davası sonucu yeniden tüm Türkiye'de örgütleniyor. DİSK Emekli-Sen Samsun Şubesi, 15 Haziran'da gerçekleştirilecek genel kurulla çalışmaya başlayacak.

AYNI KARARLILIKLA DEVAM EDECEĞİZ

Açılan kapatma davası sonucunda DİSK Tüm Emekliler Sendikası, sendikanın ismindeki 'Tüm' ifadesini çıkararak, DİSK Emekliler Sendikası olarak örgütleniyor. Samsun Şubesi'nin 15 Haziran'da Elektrik Mühendisleri Odası'nda düzenlenecek genel kurulla yönetim kurulunu belirleyeceğini söyleyen DİSK Emekli-Sen Samsun Şubesi Başkanı Tacettin Aydın, "Değişik tarihlerde sendikamızı kapatmaya yönelik girişimlerde bulunularak örgütlenmemize engel olmaya çalışıldı. Sendikamız hakkında verilen kapatma kararına yaptığımız itiraz AİHM tarafından da reddedilmesi üzerine bugün yeni bir ad, yeni bir azim ve kararlılıkla ve yine DİSK bünyesinde Emekliler Sendikası adıyla mücadeleye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

İNSANCA YAŞAM İÇİN MÜCADELE

DİSK Emekli-Sen'in genel kurulun ardından tüm gücüyle mücadeleye devam edeceğini belirten Aydın, "Emeklilerin toplu sözleşme hakkı için, insanca yaşanacak bir ücret için mücadelemizi sürdüreceğiz. Sağlıkta katkı paylarının kaldırılması için sesimizi yükselteceğiz. Gerçekçi bir banka promosyonu için, bayram ikramiyelerinin en az birer maaş tutarına çıkartılması için ve ülkemizin hak ettiği çağdaş ve demokratik bir yönetime kavuşturulması için biz yine sokaklarda ve mücadele alanlarında olacağız" diye konuştu.

Şükrü Berk ASKAR

SIRADAKİ HABER
}