HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da 50 yıl sonra buluştular

Samsun'da 50 yıl sonra buluştular - Samsun Haberleri

Samsun Kız Öğretmen Okulu'ndan mezun olan 30 emekli öğretmen, 50 yıl sonra Samsun'da buluşarak yeniden öğrencilik yıllarına döndü

Samsun'da 50 yıl sonra buluştular

Samsun'da Atakum ilçesinde 1966 yılında açılan Samsun Kız Öğretmen Okulu'nun ilk mezunu öğretmenler 50 yıl sonra Samsun'da bir araya geldi. Emekli öğretmenler Bedriye Yazgan ile Meliha Gültekin, 50 yıl önce mezun olan arkadaşlarına tek tek ulaşarak organizasyon yaptı. Samsun'da bir araya gelen arkadaşlar, Bedri Yazgan'ın dağ evinde buluştu ve kendileri için hazırlanan kuzu dolması yediler. Aralarında öğretmen marşı ve diğer marşları söyleyen emekli öğretmenler güzel bir gün geçirdi.

KARDEŞLİK BAĞI İLE BAĞLANDIK

Samsun Kız Öğretmen Okulu'nun ilk mezunları olduklarını söyleyen Bedriye Yazgan, "Okuldan mezun olan ilk öğrenciler bizleriz. Türkiye'nin dört bir yerine dağılarak öğretmenliğimizi yaptık. 1992 yılında itibaren Samsun'daki arkadaşlarımızla toplanmaya karar verdik. Düzenli olarak buluşuyorduk. Ancak diğer arkadaşlarımızı da aramaya karar verdik. Bu yıl ise Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yılında Samsun'da toplanmaya karar verdik. Mezun olan 38 arkadaşımızdan 30'u Türkiye'nin çeşitli illerinden Samsun'a geldi. Kuzu dolması yaptık. Günümüz çok güzel geçti, çok mutluyuz. Bütün insanların bu kardeşlik bağı ile bağlanmasını istiyoruz" dedi. 

HER YIL BULUŞACAĞIZ

Okulun ilk mezunları olarak 14 arkadaşın da birbirlerini bulduklarını söyleyen Meliha Gültekin ise, "50 yıl, vatanın çeşitli illerinde öğretmenlik hizmeti yaptık. Bu kadar yıl sonra tekrar birleştik. Bundan sonra da her yıl buluşmayı düşünüyoruz. Okulda başlayan kardeşliğimiz bir ömür boyu devam edecek. Bu mutluluğumuzu anlatmaya kelimeler yetmiyor" diye konuştu. 

Bayram OK - ÖZEL HABER

SIRADAKİ HABER
}