HaberlerSamsunspor HaberleriYücel Uyar: 'İyi analiz yaptık'

Yücel Uyar: 'İyi analiz yaptık' - Samsunspor Haberleri

Samsunspor Teknik Menajeri Yücel Uyar, ''Geçen yılı iyi analiz yaptık. Sayıdan çok kaliteye odaklanacağız. İyi dokunuşlar yapacağız'' dedi.

Yücel Uyar: 'İyi analiz yaptık'

Samsunspor Teknik Menajeri Yücel Uyar, "Takımımız 73 puan topladı. Diğer grup 68 puanla şampiyon oldu. Bizim oyuncularımız değerli oyuncular. Bizdeki her oyuncu her kulüpte oynayabilecek düzeyde. Hepsi seçilmiş isimler. Onlara da kimse haksızlık etmesin. Bazı oyuncuların burada mayası tutmadı. Bunlar olabilir. Geçen yılı iyi analiz yaptık. Sayıdan çok kaliteye odaklanacağız. İyi dokunuşlar yapacağız. Sonuçta elimizde 73 puan toplamış bir takım var. Yarışırken yetiştirmek çok zor. Bizim bir an önce yukarıya çıkmamız lazım ki altyapının da önü açılsın. 5 yıllık bir altyapı hedefi var. Ama bizim burada ilk hedefimiz üst liglere çıkmak. Tabiki bir yandan da altyapıyla ilgili hamleler yapacağız ama ilk hedef üst takım" dedi.

GEÇİŞ TAKIMI HAMLESİ

Yücel Uyar, "Bizim ilimizde ikinci bir profesyonel ve geçiş takımına ihtiyaç var. Erbaaspor'la bir anlaşmamız var. Onlar biraz gözden ırak olduğu için merkezde de bir takım düşündük. Bunun için de Ladik Belediyespor gündeme geldi. 3. Lig seviyesinde çok değerli genç oyuncular var. Ancak şu anda onları oynatmamız zor. Bir ara takım üretebilirsek, onları orada geliştirip ardından Samsunspor A takımına kazandırabiliriz. Bunun için Ladik Belediyespor'la bir sözlü anlaşmamız oldu. Bu sadece Ladik için değil, Bölgesel Amatör Lig'deki diğer takımlar da olabilir, başka takımlar da olabilir. Bu takımları desteklemeliyiz. Yarışırken yetiştirmek zor. Bunun için bu tarz takımları desteklemeliyiz, destekleyeceğiz de" diye konuştu.

Selçuk KAYA

SIRADAKİ HABER
}