HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da sağanak yağış sonrası seferberlik

Samsun'da sağanak yağış sonrası seferberlik - Samsun Haberleri

Samsun'un İlkadım ilçesinde etkili olan sağanak yağış sonrası belediye ekipleri vatandaşların zor anlar yaşamaması için seferber oldu.

Samsun'da sağanak yağış sonrası seferberlik

Samsun'un İlkadım ilçesinde akşam saatlerinden itibaren yağan yağmur sonrası teyakkuza geçen İlkadım Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler aşağı ve yukarı avdan mahallesinden yağan yağmurun sele dönüşmesi sonrasında kapanan yolları hizmete açarak vatandaşların yardımına koştu. İlkadım Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, olumsuz hava şartlarından etkilenen vatandaşlar için hummalı bir çalışma başlattı. Kapanan yolları açan vatandaşların yardımına koşan ekipler, gece boyunca çalışmalarına devam etti.

BAŞKAN DEMİRTAŞ TAKİPTE

Çalışmalar hakkında bilgi veren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, son yıllarda yaz mevsiminde etkili yağmur yağışlarından vatandaşların etkilenmemesi için belediyede bir kriz masası oluşturulduğunu belirterek, 'Süreci an ve an takip ederek tüm taleplere cevap vermeye özen gösterdik. Ekiplerimiz gece boyunca ilçemizin farklı bölgelerinde yağmur suyu tahliyesi ve kapanan yolları hizmete açmak için özveriyle çalıştı. Çalışmalarda görev alan belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımız bilmelidir ki dün yoğun yağış sebebiyle ilçemizin bazı bölgelerinde oluşan sorunlar üzerinde gerekli alt yapı çalışmaları titizlikle yapılacaktır' dedi.

SIRADAKİ HABER
}