HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da vatandaşın yol isyanı

Samsun'da vatandaşın yol isyanı - Samsun Haberleri

Samsun'un Havza ilçesine bağlı Bekdiğin Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar, Samsun Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda bulunan 300 metrelik yolun yapılmamasına tepki gösterdi.

Samsun'da vatandaşın yol isyanı

Samsun'un Havza ilçesine bağlı Bekdiğin Mahallesi sakinleri Yusuf Belkızoğlu, Aslan Gürkan, Musa Topal, Bayram Şengül, Satı Belkızoğlu, Hasan Yavuz, Ahmet Şahin, Mustafa Şahin, Osman Şahin, Menşure Şengül, Ali Şengül, Hasan Şengül, Halit Şengül, Zeynep Uysal, Murat Şengül, Samsun Büyükşehir Belediyesi Havza Fen İşleri Müdürlüğü ve şantiyesinin bulunduğu Bekdiğin Mahallesi’nin yolunun geçen yıl yapılmaya başlandığını belirterek, “Yaklaşık 2 kilometrelik yolun son 300 metresine gelindiğinde yol çalışmaları sona erdi. Yoğun olarak kullanılan yol özellikle yaz aylarında aşırı toza sebebiyet veriyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından mahalle merkezinde yapılan yolun kaldırımlarının yapılmaması öğrenciler için de tehlike oluşturuyor” dediler.

YARDIM BEKLİYORUZ

Mahalle Muhtarı Şuayip Uysal ise yolun yapılması için defalarca müracaat ettiğini fakat bir çözüme ulaşamadıklarını belirterek, “300 metrelik yol bir türlü yapılmadı. Ayrıca yapılan yolla ilgili de sıkıntılar var, henüz kaldırımlar yapılmadı. Bu durum da ciddi tehlikeler oluşturuyor. Yolun ve kaldırımların yapılarak mahalle sakinlerimizin mağduriyetinin giderilmesi için yetkililerden yardım bekliyoruz” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}