Haberler HaberleriTrabzon'da ağır bilanço! Samsun'dan AFAD ekibi gönderildi

Trabzon'da ağır bilanço! Samsun'dan AFAD ekibi gönderildi - Haberleri

Trabzon'un Araklı İlçesine bağlı Çamlıktepe mahallesinde meydana gelen sel sonucu 3 kişi hayatını kaybederken 7 kişiye ise halen ulaşılamadı. DSİ ekipleri onlarca kamyonla dere ıslah çalışması için kaya parçaları taşırken, selin ortaya çıkardığı tabloyu ortadan kaldırmak ve kapanan karayolunu ulaşıma açmak için çaba sarf ediyor.

Trabzon'da ağır bilanço! Samsun'dan AFAD ekibi gönderildi

 Trabzon’un Araklı İlçesine bağlı Çamlıktepe mahallesinde dün meydana gelen sel sonucu 3 kişi hayatını kaybederken 7 kişiye ise halen ulaşılamadı. Sel bölgesinde Artvin, Rize, Giresun ve Samsun'dan gelen AFAD ekipleri, UMKE, Rize-Artvin Deniz Polisi, AKUT ve Ankara'dan gelen 30 kişilik Jandarma Arama Kurtarma Timi'nin de içinde bulunduğu 310 kişilik ekip görev yapıyor. Bu ekiplerde DSİ, Büyükşehir Belediyesi, Kızılay ekipleri de yer alırken, bir kadavra köpeği de arama çalışmalarında aktif rol oynuyor.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Bölgeye DSİ ekipleri onlarca kamyonla dere ıslah çalışması için kaya parçaları taşırken, 52 araç ve 27 iş makinesi selin ortaya çıkardığı tabloyu ortadan kaldırmak ve Araklı-Bayburt karayolu ile Araklı-Çamlıktepe karayolunu ulaşıma açmak için çaba sarf ediyor.

SELDE HAYATINI KAYBEDENLER SON YOLCULUĞUNA UĞURLANACAK

Öte yandan selde hayatını kaybeden mahalle esnafı Mahmut Köse, imam Soner Özbay ile Araklı Belediye personeli Ali Abdullah bugün son yolculuklarına uğurlanacak. Ali Abdullah için öğle namazı sonrasında Araklı Küçük Camii'de cenaze namazı kılınacak.

SIRADAKİ HABER
}