HaberlerSamsun HaberleriHedef; iş kazalarını önlemek

Hedef; iş kazalarını önlemek - Samsun Haberleri

MMO Samsun Şubesi'nin 'iş kazalarını önlemek, makine ve cihazların güvenliğini artırmak' amacıyla düzenlediği eğitimleri devam ediyor

Hedef; iş kazalarını önlemek

 Makina Mühendisleri Odası (MMO) Samsun Şubesi,  üyelerine yönelik Meslek İçi Eğitim Merkezi (MİEM) kapsamında düzenlemiş olduğu Mühendis Yetkilendirme Kursları, 'Periyodik Kontrol Muayene Personeli Temel Eğitimi' ile devam ediyor. 'Programın Anlatılması, MMO Yönetmelikleri, Etik, Mevzuat Eğitimi, Temel Elektrik Eğitimi, Temel Hidrolik-Pnömatik Eğitimi, Periyodik Kontroller İçin İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi, Periyodik Kontrollerde Kullanılan Ölçüm Donanımları Eğitimi, İş Ekipmanları Muayene Tekniklerine Sistematik Yaklaşım ve Raporlama' konu başlıkları altında MMO Eğitmeni Makine Mühendisi Hayati Çakır tarafından verilen eğitim programı ilgi görmeye devam ediyor.

VERİMLİ ÜRETİM VURGUSU

Meslektaşlarının kurslara olan ilgisinin memnuniyet verici olduğunu söyleyen MMO Samsun Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Nail Yolaydın, "Şube olarak üyelerin beklentisi ve gelişmeler doğrultusunda MİEM Kursları planladık. Üyelerimize ve kamuoyuna yönelik eğitimler yapılan planlama doğrultusunda devam edecek" dedi. Kursların ve bu kapsamda verilen eğitimlerine önemine değinen Yolaydın, "İş kazalarının önüne geçmek, makine ve cihazların güvenli olarak kullanılmasını sağlamak, verimli çalışma koşullarını düzenlemek, makinelerin ömrünün uzamasına katkıda bulunmak, çevre kirliliğinin önüne geçebilmek ve verimli üretim sağlamak adına bu eğitim ve kursları son derece önemsiyoruz" diye konuştu. Yolaydın, firma yetkililerinin işletmelerinde bulunan basınçlı kaplar, kaldırma ve iletme makinalarının periyodik kontrollerini Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilmiş 'A' Tipi Muayene kuruluşlarına yaptırmaları gerektiğini, bunun ayrıca yasal bir zorunluluk olduğunu hatırlattı.

SIRADAKİ HABER
}