HaberlerGüreşin anavatanından çifte şampiyonluk

Güreşin anavatanından çifte şampiyonluk

Lakabı 'yenici güç' tıpkı isminin anlamı gibi. Samsunlu Ertuğrul, iki farklı stilde kazandığı altın madalya ile Türkiye'de ses getirdi. Bu azim dolu başarı öyküsü efsanevi güreşci Yaşar Doğu'nun memleketine çok yakıştı

Güreşin anavatanından çifte şampiyonluk

ÇİFTE MUTLULUK

'Türk güreşinin babası' olarak anılan Yaşar Doğu'nun memleketi Samsun'dan onun izinde gidecek yeni yıldızlar yetişiyor. Hem serbest, hem de grekoromen stilde rakiplerini dize getiren Yaşar Doğu'yu kendine örnek alan Samsunlu genç yıldız Ertuğrul Toptan, hayatında ilk kez iki farklı stilde hem serbestte hemde grekoromende altın madalyanın sahibi oldu. Güreş, Türklerin en eski sporlarından biridir ve Ata sporlarımızın başında gelir. Mindere çıkan her Türk genci gibi Ertuğrul'da bu bilinçle Samsun'a çifte mutluluk yaşatmayı başardı.

HEDEF 2024 OLİMPİYATLARI

Atakum Sporcu Fabrikasının ilk meyvesi olan ve Antrenör Mehmet Baysal ile iki yıl boyunca minderlerin tozunu alan Ertuğrul, rakiplerini 'tuş' ederek zafere ulaştı. Ertuğrul'a elde ettiği başarıdan dolayı güreş mayosu hediye eden Atakum Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Demirkıran, "Sporcu fabrikamız meyvelerini vermeye başladı. Spor hayatında olduğu gibi derslerinde de başarılı olan Ertuğrul ile şimdi 2024 Olimpiyatlarına hazırlanacağız" dedi. Antrenör Mehmet Baysal'da, "2 yıl emek verip çalıştık. Elde edilen iki altın madalya ile alın terimizin karşılığını aldık. Ertuğrul'la daha çok madalya toplayacağız" diye konuştu.

Salim YILDIZ ÖZEL

SIRADAKİ HABER
}