HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da 8 buçuk milyon lira harcanan camiye su bastı

Samsun'da 8 buçuk milyon lira harcanan camiye su bastı - Samsun Haberleri

Hazinedar Zade Süleyman Paşa'nın vakfiyesi olan ve 1831 yılında inşa ettirilen 'Süleyman Paşa Medrese ve Camisi'nin restorasyonu geçtiğimiz aylarda tamamlanarak hizmete açıldı. Ancak önceki gün etkili olan sağanak yağış nedeniyle asırlık camiyi su bastı

Samsun'da 8 buçuk milyon lira harcanan camiye su bastı

Canik Muhassılı ve Trabzon Valiliği yapan Hazinedar Zade Süleyman Paşa’nın vakfiyesi olan ve 1831 yılında inşa ettirilen Süleyman Paşa Medrese ve Camisi’nin restorasyon çalışması, 2016 yılında Samsun Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından yapılmaya başlandı ve cami 2019 yılında hizmete açıldı. 500 metrekare alana sahip olan ve restorasyonuna 8 buçuk milyon lira harcanan Süleyman Paşa Medrese ve Cami, önceki gün etkili olan sağanak yağış nedeniyle sular içinde kaldı.

EĞİM VERİLMEDİ SU BASTI

Samsun Büyükşehir Belediyesi ve yetkililer tarafından yapılan çalışma sonrası su tahliye edildi ve temizlik çalışması yapıldı. Caminin su altında kalan halıları ise toplanarak halı yıkama servisine verildi. Vatandaşlar, cami tadilatından sonra caminin giriş katı için eğim verilmediğini ve yağmur suyunun caminin içerisine girdiğini ifade ederek, bir an önce eğimin verilmesini ve ek ızgara konularak önlem alınmasını yetkililerden istedi.

Erdinç YILDIZ

 

 

 

 

 

SIRADAKİ HABER
}