HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da elektriğe zam mı gelecek?

Samsun'da elektriğe zam mı gelecek? - Samsun Haberleri

Elektrik Mühendisleri Odası Samsun Şubesi adına konuşan Tarık Tarhan, İstanbul seçimleri geçtikten sonra, 1 Temmuz'dan itibaren Samsun'da elektriğe zam geleceğini iddia etti.

Samsun'da elektriğe zam mı gelecek?

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Samsun Şubesi adına açıklama yapan Tarık Tarhan, ‘elektrik zammı geliyor’ iddiasında bulundu. İstanbul seçimlerinin ardından Samsun'da elektriğe zam yapılacağını ileri süren Tarhan, bunun için zemin hazırlandığını söyledi.

BENZERİNİ SASKİ YAŞATTI

1 Nisan’da elektrik tarifesinde değişikliğe gidildiğini ama faturaya yansımadığını ifade eden Tarık Tarhan, “16 Mayıs tarihinde Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun kurul kararından kur artışlarına bağlı enerji ithalat maliyetlerinin atması vurgusunun yapılması üzerine elektrik tarifelerinin tüm abone grupları için 1 Temmuz’dan itibaren zamlanması için zemin hazırlandığı görülmektedir. Zam için İstanbul seçiminin geçmesi bekleniyor. Samsun halkı bu uygulamanın bir benzerini SASKİ’nin su zamları ile yaşamıştır. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından seçimden önce su fiyatlarında indirim, seçimden sonra da zam yapmasına, buna itiraz eden vatandaşların da Belediye Meclis Salonunda ümüklerinin sıkılmasına bütün Türkiye tanık olmuştur. Dönemsel olarak yağmur ve kar yağışları ile artan su gelirlerimiz bile elektrik aboneleri için maliyet artırıcı bir unsur haline getirilmiştir. Çözüm, kamusal bakış açısı ile halkımızın ve ülkemizin çıkarları doğrultusunda enerji verimliliği ve tasarrufunu önceleyen, ekolojik dengeyi koruyan enerji politikalarıdır” dedi.

Erdinç YILDIZ

SIRADAKİ HABER
}