HaberlerYağışlı hava ot hasadına yaradı

Yağışlı hava ot hasadına yaradı

Kavak ve Ladik ilçelerinde ot hasadı sürüyor. Ladik Ziraat Odası Başkanı İmdat Demir, havaların yağışlı gitmesi nedeniyle ot hasadından olumlu sonuç alındığını söyledi.

Yağışlı hava ot hasadına yaradı

Hayvan yetiştiricilerinin yoğun şekilde arazilerindeki otu hasat ettiklerini anlatan Ladik Ziraat Odası Başkanı İmdat Demir, "Nisan, mayıs ve haziran aylarında Ladik ve çevre ilçelerimizde bol miktarda yağış oldu. Bu vesileyle arazilerde beklenilenin üstünde ot yetişti. Hayvan yetiştiricilerimiz yağışın ardından sıcak ve güneşli havayı fırsat bilerek zamanını geçirmeden ot hasadına başladı" dedi.

OTLUK HALİNE DÖNDÜ

Yağış nedeniyle bazı buğday ekili arazilerin de otluğa dönüştüğünü belirten Demir, "Elverişsiz hava şartları nedeniyle yabancı otla mücadele yapılamayan buğday ekili tarlaları ot kaplamış. Arazi buğday değil adeta otluk haline dönüşmüş. Vatandaşlarımızın bu durumdaki arazilerde buğday yerine ot hasadı yaparlarsa daha kazançlı olur" ifadesini kullandı. Ladik ve Kavak ilçelerinde yaklaşık 60 bin dekar arazide ot hasadı yapılıyor. AA

 

 kavak   ladik  


SIRADAKİ HABER
}