HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da evleri yıkılan kardeşlere yardım eli

Samsun'da evleri yıkılan kardeşlere yardım eli - Samsun Haberleri

Samsun'da ahşap evleri göçen iki kız kardeşin yardımına, Kızılay Samsun Şubesi ekipleri koştu. Kız kardeşlere barınmaları için çadır kurulurken, kumanya ve giysi yardımı da yapıldı

Samsun'da evleri yıkılan kardeşlere yardım eli

Samsun'un Alaçam ilçesi Gökçeboğaz Mahallesi'nde yaşayan 54 yaşındaki Havva Nur Mete ile 49 yaşındaki kız kardeşi Nurşen Mete'nin birlikte yaşadıkları ahşap ev, geçtiğimiz günlerde çöktü. Kız kardeşlerden Nurşen Mete, çöken evin içinde kaldı. Hafif şekilde yaralanan Nurşen Mete, kendi imkanları ile göçükten çıkmayı başardı. Ablası Havva Nur Mete ve mahalle sakinlerinin yardımlarıyla göçük altından elbise ve işe yarayan malzemeleri çıkarttılar.

VATANDAŞIMIZIN YANINDAYIZ

Sokakta kalan kız kardeşlere ilk yardım elini Türk Kızılayı Samsun Şubesi uzattı. Kızılay ekibi, kardeşlerin geçici olarak barınacağı çadır kurarak, erzak ve giysi yardımında bulundu. Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Dr. Habib Demirel, "Kızılay olarak her zaman vatandaşımızın yanındayız. İki kardeşin evlerinin çöktüğü bilgisi elimize ulaşır ulaşmaz ekiplerimiz olay yerine giderek gerekli yardımlarda bulundu" dedi.

Bayram OK

SIRADAKİ HABER
}