Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Müzik, hobi değil meslek

Amatör Çocuk Korosu ve Ladik Çocuk Korosu ortaklığında velilere çocuk yaşta sanat eğitimi konulu panel düzenlendi. Ses Sanatçısı Özlem Acar, ''Müzik yalnız bir hobi değil meslek'' dedi

Müzik, hobi değil meslek

Samsun Klasik Türk Müziği korosuna bağlı Amatör Çocuk Korosu, Ladik Çocuk Korosu ortaklığında velilere ve öğrencilere çocuk yaşta sanat eğitiminin önemi konusunda panel verildi. Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen panelin ardından Ladik Çocuk Korosu ve Amatör Çocuk Korosu mini bir konser verdi.

VELİLERE BÜYÜK GÖREV
Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Korosu ses sanatçısı Özlem Acar, panelde velilere çocukluk çağında sanat eğitiminin önemini anlatmak olduğunu ifade ederek, ''Sanatın tüm dallarının insan yaşamındaki etkisini vurgulamak istiyoruz. Burada velilere çok iş düşüyor. Çünkü çocukların velilerin desteğine çok ihtiyacı var. Müziğin bir hobi değil meslek olduğunu anlattık. Ayrıca Samsun'un iki önemli korosu Ladik Çocuk Korosu ve Klasik Türk Müziği Korosu'nun Amatör Çocuk Korosu kardeş korolar olarak konser verdiler. Çocuklarımıza inşallah doğru örnekler olup panelimizi amacına ulaştırabiliriz'' diye konuştu.

ŞARTLAR ZOR AMA BİR ARADAYIZ
Ladik Çocuk Korosu Şefi Ufuk Gökçan, koronun çok zor şartlar altında bir araya geldiğini söyleyerek, ''Ladik'in çok kültürlüğünü ele aldık, onların gözünden bakalım dedik. Farklı dillerden aldık. Bizim koromuzun bir özelliği var, köylerden de gelen öğrencilerimiz var. Şartların zor olması, öğrencilerin gayretiyle projeyi daha özel kılıyor. Sanatın aslında nerede olursak olsun, bir ucundan tuttuğumuzda bu topluluğu bir araya getirdiğini gördük. Bu işler elbette yalnız olmuyor. Velilerimizin, ilçe milli eğitimin, Ladik Belediyemizin ve bizi fark yaratanlar listesine alıp destek veren Sabancı Vakfı'nın katkılarıyla daha güzel işler yapacağız'' dedi.

Zerrin SOMUNCUEN ÇOK OKUNANLAR

Bahçeliye Samsundan anlamlı hediye

1 Bahçeli'ye Samsun'dan anlamlı hediye

Samsunda şehitliğe saldırı

2 Samsun'da şehitliğe saldırı!

Samsunsporda herkesin yüzü gülecek

3 Samsunspor'da herkesin yüzü gülecek

Samsunun o ilçesi doğalgaza kavuşuyor

4 Samsun'un o ilçesi doğalgaza kavuşuyor

Samsunda o ilçeye fındık entegre tesisi

5 Samsun'da o ilçeye fındık entegre tesisi

Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslandan Samsunun 3 ilçesine doğalgaz müjdesi

6 Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan'dan Samsun'un 3 ilçesine doğalgaz müjdesi

Samsunspor Futbol Şehitleri Anıtını kimin yapacağı önemli değil

7 Samsunspor Futbol Şehitleri Anıtı'nı kimin yapacağı önemli değil

Samsunda fuhuş operasyonu 2 gözaltı

8 Samsun'da fuhuş operasyonu: 2 gözaltı

 Samsundaki Marksist Leninist operasyonunda flaş gelişme

9 Samsun'daki Marksist Leninist operasyonunda flaş gelişme!

Samsun bizi bırakmadı

10 'Samsun bizi bırakmadı'


SIRADAKİ HABER