HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da kargoyla zehir sevkiyatına 2 tutuklama

Samsun'da kargoyla zehir sevkiyatına 2 tutuklama - Samsun Haberleri

Samsun'da bir kargo şirketinde yapılan aramada Erzurum'dan kargoyla gönderilen bin 894 adet uyuşturucu etkisi doğuran sentetik ecza ile ilgili gözaltına alınan 2 kişi, mahkemece tutuklandı.

Samsun'da kargoyla zehir sevkiyatına 2 tutuklama

 Samsun'da, Samsun Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Erzurum'dan kargo yoluyla Samsun'a uyuşturucu sentetik ecza hap geleceği bilgisini aldı.

Narkotik ekipleri yaptıkları çalışmalar sonucu 35 adet plastik ilaç kutusu içerisinde bin 894 adet uyuşturucu etkisi doğuran sentetik ecza hap bulunan gönderinin olduğu kargoyu tespit etti ve kargo paketine el koydu.

Narkotik polisi, olayla ilgili paketin sahibi F.Ö.'yü yakalayarak gözaltına aldı. F.Ö.'nün Canik ilçesinde bulunan iş yerinde yapılan aramada 1 adet 7,65 mm çapında tabanca ve 4 adet 7,65 mm çapında mermi ile birlikte, F.Ö. ile birlikte hareket ettiği tespit edilen A.O.H. de yakalanarak gözaltına alındı.

TUTUKLANDILAR

Polisteki sorguları tamamlanan 2 kişi 'uyuşturucu ticareti' suçundan bugün Samsun Adliyesine sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye ifade veren F.Ö. ve A.O.H. mahkemece tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

 

SIRADAKİ HABER
}