HaberlerSamsun Hava Durumu HaberleriMeteoroloji uyardı! Samsun'da şiddetli yağış bekleniyor

Meteoroloji uyardı! Samsun'da şiddetli yağış bekleniyor - Samsun Hava Durumu Haberleri

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan hava durumu tahminlerine göre, Samsun'un doğusunda şiddetli yağış bekleniyor. Yağışlar nedeniyle meydana gelebilecek ani sel, su baskınları ve heyelana karşı meteoroloji uyarıda bulundu.

Meteoroloji uyardı! Samsun'da şiddetli yağış bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Karadeniz Bölgesi'nde yağışların şiddetli olacağından ani sel, su baskınları ve heyelan gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı.

SEL, SU BASKINI, HEYELAN...

Yapılan açıklamada, ''Yurdumuzun Cuma gününden itibaren Karadeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Batı Karadeniz (Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu kıyı kesimi), Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Samsun’un doğusu ve Ordu’da kuvvetli (21-50 kg/metrekare), Doğu Karadeniz kıyı illerinde (Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin) çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olacağı (100-200 kg/metrekare arasında) tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz kıyı illerinde şiddetli yağışların meydana getirebileceği ani sel, su baskınları ve heyelan gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir'' ifadeleri kullanıldı.

SIRADAKİ HABER
}