HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da yaz hareketli geçecek

Samsun'da yaz hareketli geçecek - Samsun Haberleri

Samsun'un Bafra ilçesinde belediye, yaz ayları ile özdeşleşen etkinlikler için gün sayıyor. Belediye ekipleri, özellikle bu yıl üçüncüsü yapılacak olan Uluslararası Kapıkaya Doğa Sporları Festivali'nin beklentilere cevap vermesi için hummalı bir çalışma yürütüyor

Samsun'da yaz hareketli geçecek

Samsun'un Bafra ilçesinde Bafra Belediyesi, yaz ayları ile özdeşleşen etkinlikler için gün sayıyor. Bafra Belediyesinin marka projelerinden biri olan, Kapıkaya Uluslararası Doğa Sporları ve Kültür Festivali de yine Temmuz ayı içerisinde gerçekleşecek. 24-28 Temmuz tarihleri arasında 5 gün sürecek festival, zenginleştirilen içeriği ile katılımcı ve ziyaretçilerin dolu dolu anlar yaşamasını sağlayacak. 

Bafra’nın eşsiz doğal güzelliklerini gözler önüne serecek olan Kapıkayafest; 5 gün boyunca dağ bisikleti, Trekking, Yamaç Paraşütü, Slakcline, Foto safari, Off road, Dağ kros ve Kaya tırmanışı ve daha birçok etkinlik yer alacak, Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli bölgesinden katılımcılarla kaynaşmanın mutluluğunu yaşanacak. Bafra'da ayrıca, okulların tatile girmesi ile birlikte çocukların boş vakitlerini geçirmesi, kötü alışkanlıklardan uzak tutulması ve sporla sağlıklı yaşam edinmesi için açılan yaz spor okullarında 6 branşta 250 çocuk yer alıyor. Bafra Belediyesi tarafından 6 yıl aranın ardından 2018 yılında yeniden hayata geçirilen Kavun Karpuz festivali bu yıl Ağustos ayı içerisinde gerçekleştirilecek. Belediye tarafından gerçekleştirilen sünnet şöleni de yine Ağustos ayı içerisinde yapılacak.

DOYA DOYA YAŞAYACAĞIZ

Temmuz ve Ağustos ayları içerisinde gerçekleşecek olan etkinliklerle ilgili bilgi veren Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, ” Bafra’mızın dünyaya açılan penceresi olarak değerlendirdiğimiz Uluslararası Doğa Sporları Festivalimizin sağlıklı ve güvenli bir şekilde sonuçlanması açısından gerekli tüm önlemler tarafımızdan alındı. Tarihsel dokuların, doğanın eşsiz renkleri ile iç içe olduğu ilçemizde, katılımcıların ve ziyaretçilerin beklentilerine cevap verebilmek adına her geçen yıl kendini geliştiren bir çabaya sahibiz. Bafra’mızın eşsiz manzarası, mavi ile yeşilin huzur veren uyumu ile hep birlikte, doğayı yaşatmanın önemini bir kez daha keşfedecek, sporu doya doya yaşayacağız" ifadelerini kullandı.

 

SIRADAKİ HABER
}