HaberlerSamsun haberTüm Emekliler Sendikası Samsun Şubesi Başkanı Ali Yılmaz: 'Sadaka gibi zam'

Tüm Emekliler Sendikası Samsun Şubesi Başkanı Ali Yılmaz: 'Sadaka gibi zam' - Samsun haber

Tüm Emekliler Sendikası Samsun Şubesi Başkanı Ali Yılmaz, açıklanan enflasyon oranlarının gerçeği yansıtmadığını belirterek, 'İktidarın dayattığı sadaka gibi maaş artışlarını kabul etmiyoruz' dedi

Tüm Emekliler Sendikası Samsun Şubesi Başkanı Ali Yılmaz: 'Sadaka gibi zam'

Tüm Emekliler Sendikası Samsun Şubesi Başkanı Ali Yılmaz, enflasyon oranın açıklanmasının ardından belli olan zam oranlarıyla ilgili açıklama yaptı. Yılmaz, açıklananan enflasyon oranlarının gerçeği yansıtmadığını belirterek, "İktidarın dayattığı sadaka gibi maaş artışlarını kabul etmek ve sorumlusu olmadığımız krizin faturasını ödemek istemiyoruz" ifadelerini kullandı.

EŞİTSİZLİK GİDERİLMELİ

Yılmaz, akaryakıt ve elektrik zamlarıyla çalışanın cebinden 50 lira alındığını savunarak, "İnsanca ve onurlu bir yaşam için tüm emekli maaşlarının gerçek enflasyon oranı ve açlık-yoksulluk sınırı dikkate alınarak yapılacak bir toplu sözleşme ile belirlenmesini istiyoruz. Emekli aylıkları arasındaki eşitsizlik giderilmeli. Tüm emeklilere yılda 4 kez birer maaş tutarında ikramiye verilmeli. Sağlık hizmetlerinde uygulanan tüm kesintiler kaldırılmalı" ifadelerini kullandı. Türkiye'de 13 milyon emekli bulunduğunu hatırlatan Yılmaz, "Tüm emekliler olarak örgütlenirsek, her geçen gün bizi yoksullaştıran bu gidişatı tersine çevirebiliriz. Tüm Emekli-Sen'de birleşip örgütlü bir güce dönüşürsek, iktidarları toplu sözleşme masasına oturtup gerçek enflasyon üzerinden ve milli gelirden pay alınacak bir toplu sözleşme imzalarız. Tüm emeklileri, toplu sözleşmeli sendika hakkı mücadelesine destek vermeye çağırıyoruz" şeklinde konuştu.

Şükrü Berk ASKARSIRADAKİ HABER
}