HaberlerTrabzon HaberleriHastane çalışanlarına iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi

Hastane çalışanlarına iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi - Trabzon Haberleri

İş sağlığı ve güvenliği haftası nedeniyle, Medicalpark Karadeniz Hastanesi tüm çalışanlarına iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verdi.

Hastane çalışanlarına iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi

Ortahisar Belediyesi konferans salonunda düzenlenen eğitimde, personelin iş yaparken dikkat etmeleri gereken durumlar ve kişisel sağlıklarını korunmaları konusunda İş Güvenliği Uzmanı Ümit Aydın tarafından eğitim verildi.
Eğitimde, özellikle sahada çalışma sırasında yapılan yanlışlar, uyulması gereken kurallar ve kullanılan malzemelerdeki uyarı işaretlerinin ne anlama geldiği görsel ve uygulamalı sunum ile anlatıldı. İş kazası ve meslek hastalığından doğan hukuki sonuçlarla ilgili bilgilendirmenin yanı sıra, iş yeri temizliği ve düzeni, kimyasal, fiziksel ve ergonomik risk etmenleri, elle kaldırma ve taşıma, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı, güvenlik ve sağlık işaretleri, yangın, iş yerindeki tehlikeler, meslek hastalıklarının sebepleri, hastalıktan korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması, ilk yardım, mesleki yeterlilik gibi konularda iş güvenliği uzmanları ve iş yeri hekimi tarafından bilgilendirici sunumlar yapıldı.

Hastane çalışanlarına iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi

SIRADAKİ HABER
}