HaberlerKurbanlık hayvan nakli yapacaklar dikkat! Para cezası var

Kurbanlık hayvan nakli yapacaklar dikkat! Para cezası var

Kavak Tarım ve Orman Müdürlüğü Veteriner Hekimi Fatih Cır, kurbanlık hayvan nakli yapacak vatandaşlara uyarılarda bulunarak, belgesiz hayvan nakleden hayvan ve araç sahiplerine idari para cezası verildiğini söyledi

Kurbanlık hayvan nakli yapacaklar dikkat! Para cezası var

Kavak Tarım ve Orman Müdürlüğü Veteriner Hekimi Fatih Cır, kurbanlık hayvan nakli yapacak vatandaşlara uyarılarda bulundu. Cır, insanlar ile hayvanların sağlığının korunması ile ülke ekonomisinin zarar görmemesi için ilgililerin nakil sırasında gerekli tedbirleri alması gerektiğini vurguladı.

KULAK KÜPESİ BULUNMALI

Yurtiçi kurbanlık nakli yapacak hayvan yetiştiricilerinin yollarda kontroller sırasında olumsuzlukla karşılaşmalarını istemedikleri ifade eden Cır, "Kurbanlık hayvanlarını sevk edeceklerin Tarım ve Orman il veya ilçe müdürlüklerine başvuruda bulunarak Veteriner Sağlık Raporu almaları gerekiyor. Ayrıca hayvanların kulak küpesi ve nakil belgesi bulunmalı. Taşınan hayvanların refahı için taşıma yapılacak aracın da belirlenen kurallara uyması gerekir" diye konuştu. Cır, belgesiz hayvan nakleden hayvan ve araç sahiplerine idari para cezası, bunları taşıyan nakil vasıtalarına 3 ay süreli trafikten men cezası verileceğini sözlerine ekledi.

 

SIRADAKİ HABER
}