HaberlerKavak'ta büyük güç birliği

Kavak'ta büyük güç birliği

Kavak sorunlarına çözüm getirmek ve kalkınmasını daha sağlıklı yapılabilme amacıyla gurbet ve sıla güç birliği yaptı.

Kavak'ta büyük güç birliği

Daha hızlı kalkınma ve ilçe halkının daha modern bir kentte yaşam sürmesi hedeflediklerini anlatan Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, bu hedef doğrultusunda içerideki ve gurbetteki Kavaklılarla güç birliği içine girdiklerini belirtti.

KA-DEF Gençlik Kolları Başkanı Adem Sekmenoğlu ve yönetimi ile bir araya gelen Başkan Sarıcaoğlu, ortak hedeflerinin son yıllarda birçok alanda ciddi bir çıkış yaşayan Kavak’ın yakaladığı bu hareketi kesintiye uğratmadan sürdürmek olduğunu dile getirdi. İlçenin sanayileşmesine büyük önem verdiklerini ve tüm dikkatlerini bu alana yoğunlaştırdıklarını anlatan getiren Sarıcaoğlu, “Daha düne kadar birkaç tesisi ile sadece tuğla üreten bir ilçeden OSB’sinde 26 fabrikası ile tam doluluk yaşayan, üretimleri ile dünyaya açılan bir kent haline geldik. Bugün girişimcilerin artan taleplere yanıt için 2. OSB’yi oluşturmaya çalışıyoruz” dedi.

“Önceliğimiz insanımızın huzuru”

Sarıcaoğlu, “Önceliğimiz daima ilçemiz büyümesi insanımızın huzuru ve rahatı oldu. Tüm projelerimizi de bu doğrultuda geliştirdik ve hayata geçirdik. Sağlık alanından, eğitime, ulaşımdan, doğalgaza birçok hizmeti halkımıza sunduk. Kavak artık göç veren değil göç alan modern bir kent olma yolunda ilerlemektedir” diye konuştu.

  KA-DEF Gençlik Kollarının yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren MHP İlçe Başkanı Cahit Kamber, Kavaklıların güç birliği içinde yarınlara koştuğunu belirterek, “Bugün Kavaklılar büyük bir kenetlenme halindedir. Gurbetteki hemşerilerimiz ile sılanın bağı hiç kopmadığını gibi bugün daha güçlüdür” ifadelerini kullandı.

 SIRADAKİ HABER
}