HaberlerSamsun haberSamsun'da adliyede rüşvete 11 gözaltı

Samsun'da adliyede rüşvete 11 gözaltı - Samsun haber

Samsun'un Çarşamba ilçesindeki adliyede görevli zabıt katibinin rüşvet aldığı iddiasıyla ilgili tespit edilen 11 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Samsun'da adliyede rüşvete 11 gözaltı

Samsun'daÇarşamba Adliyesinde meydana gelen olayda,  alınan bilgiye göre, Terme Adliyesine tayini çıkan ve Çarşamba Adliyesinde görev yapan bir zabit katibinin, tutuklu yakınlarından rüşvet alarak tutukluların tahliyesini sağlayacağını belirttiği ve çok sayıda kişiden rüşvet aldığı iddia edildi.

11 KİŞİ YAKALANDI

Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilen ihbar mektupları üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri teknik ve fiziki katip sonucu Samsun, Çarşamba, Ladik ve Havza ilçelerinde operasyon düzenledi. Yapılan operasyonda 1'i adliyede görevli, 10'u tutuklu yakını toplam 11 kişi hakkında yakalama kararı çıkartıldı. 11 kişi polis tarafından yakalandı. İfadesi alınan 3 kişi serbest bırakılırken 1'i zabıt katibi 8 kişi hakkında ise 'rüşvet alma ve verme, görevi kötüye kullanmak, nitelikli dolandırıcılık, suç delillerini gizleme, yok etme ve değiştirme, adli yargılamayı etkilemeye teşebbüs' suçlarından gözaltı kararı verildi. Soruşturma devam ediyor.

 SIRADAKİ HABER
}