Haberlerİzmir HaberleriParkta, sokakta, sanat Aliağa'da devam ediyor

Parkta, sokakta, sanat Aliağa'da devam ediyor - İzmir Haberleri

Aliağa Sanat Sokağı, Aliağa Belediyesinin kültür sanat faaliyetleri kapsamında 'Parkta, Sokakta, Sanat Aliağa'da' sloganıyla başlattığı birbirinden renkli sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Parkta, sokakta, sanat Aliağa'da devam ediyor

Aliağa ilçesinde, eylül ayına kadar sürecek olan etkinlikler çerçevesinde her akşam güzel sanatların birçok dalı Aliağalı sanatseverler ile buluşuyor. Son olarak Aliağalı sanatseverlerin her seferinde büyük bir beğeni ile izlediği Aliağa Belediyesi Sanatevi (ASEV) Latin Dansları Topluluğu, sanat sokağını şenlendirdi. ASEV'in Latin dansları topluluğunda eğitim gören 25 kursiyer, sanat sokağında hünerlerini sergiledi. Latin danslarından örnekler sunan dansçılar, performanslarıyla profesyonel dansçıları aratmadı. Tango, Salsa, Lirik, Cha Cha, Rock and Roll ve Rumba gibi eşli danslardan oluşan koreografileriyle izleyenlerden sık sık alkış aldı.
Dans gösterisinin ardından sahneyi bu kez ASEV'in müzik bölümünde eğitim gören genç kursiyerler aldı. Solo gitarda Halil Yetim, klarnette Berkay Mutlu, marakasta Hilal Türkmen ve vokalde Tolgahan Şimşek yer aldı. Genç kursiyerlerin enstrümanları eşliğinde söyledikleri şarkılar dinleyenlere müzik dolu bir gece yaşattı.
Farklı koreografilerle Aliağalılarla buluşmaya devam edeceklerini ifade eden ASEV Dans Eğitmeni Berkan Beşçınar, 'Bu akşam seyircimizle sokakta buluşarak performanslarımızı sergiledik. Tüm danslarımızı sokak moduna uydurmaya çalıştık. Sokağa uygun kıyafetlerle, kotlarla dans ettik. Salon dışına çıkarak dansın sokakta var olabileceğini gösterdik. Etkinliklerimiz eylül ayına kadar devam edecek. Sanat Sokağı'nda farklı koreografilerle seyircimizle buluşacağız' dedi.

Parkta, sokakta, sanat Aliağa’da devam ediyor

SIRADAKİ HABER
}