HaberlerSamsun HaberleriSamsun'a yeni hastane! Yıl sonu hizmette

Samsun'a yeni hastane! Yıl sonu hizmette - Samsun Haberleri

Samsun'da yapımı devam eden Salıpazarı Devlet Hastanesinde incelemelerde bulunan Başkan Akgül, 'İlçemizin önemli bir ihtiyacı olan hastane binasını yıl sonuna tamamlayarak hizmete sunmayı hedefliyoruz' dedi

Samsun'a yeni hastane! Yıl sonu hizmette

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde yapımı devam eden ilçe devlet hastanesinde incelemelerde bulunan Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, devlet hastanesinin sadece Salıpazarı’na değil çevre ilçelere de hizmet vereceğini belirterek, yılsonunda açmayı hedeflediklerini ifade etti.

TAM DONANIMLI

Hedeflerinin yılsonuna kadar hastane binasının tamamlanarak hizmete açılacağını ifade eden Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, “Yavaşbey Mahallesi’nde 13 bin metre kare alan üzerine 40 yataklı olarak inşa edilen Salıpazarı Devlet Hastanesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Hastanemiz; diyaliz ünitesi, poliklinikler, diş ve ağız sağlığı, yanık odası, sosyal donatı alanları ve otoparkı ile Salıpazarı halkına hizmet verecek” dedi. Hastanenin sadece Salıpazarı’na değil komşu ilçelerden gelen hastalara da hizmet vereceğini söyleyen Başkanı Akgül, “Hastanemiz Salıpazarı’nın ihtiyaçlarına uzun yıllar cevap verecek şekilde tam donanıma sahip olacak” dedi.

SIRADAKİ HABER
}