HaberlerSamsun Haberleri İYİ Parti de Samsun'daki su zammının iptali için imza topluyor!

İYİ Parti de Samsun'daki su zammının iptali için imza topluyor! - Samsun Haberleri

Su zammının iptali için imza kampanyası düzenlediklerini ifade eden İYİ Parti İlçe Başkanı Avukat Burcu Işıtan Satar, 'İktidarın tek derdi halkın boğazını sıkmaktır. Bunu da zam yoluyla yapmayı alışkanlık haline getirmişlerdir' dedi

 İYİ Parti de Samsun'daki su zammının iptali için imza topluyor!

Samsun’da suya yapılan zam sonrası tepkiler dinmiyor, son olarak İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanlığı da zammın iptali için imza kampanyası düzenledi. İlkadım ilçesinde bulunan Cumhuriyet Meydanı’nda imza standı açtıklarını ifade eden İYİ Parti İlçe Başkanı Avukat Burcu Işıtan Satar, “Partimizin kazandığı İlkadım Belediyesi dâhil AK Parti iktidarından devralınan tüm belediyelerde ciddi bir hesapsızlık olduğu ortaya çıkmış ve bu hesapsızlık sonucunda görünen o ki belediyeler rutin işlerini yürütebilecek bir kaynağı bile bulmakta güçlük çeker hale getirilmiştir” dedi.

CEREMESİNİ SAMSUN HALKI ÇEKİYOR

Su zammının iptali için imza kampanyası düzenlediklerini ifade eden İYİ Parti İlçe Başkanı Satar, “Sözde halkın inançlarını önceliği olarak gördüğü iddiasındaki bir partinin ‘Temizlik, imanın yarısıdır’ sözünden bile bir haber olduğu ortadadır. İçme suyu sağlıklı yaşam hakkıdır ve belediyeler bunu en düşük maliyetlerle sağlayıp, vatandaşa ulaştırmak zorundadır. Çoğu temizlik amacı ile kullanılan suyun üzerinden bütçe açığı kapatma niyeti aslında Samsun halkına ‘sizin temiz olma hakkınız yoktur’ demektir. Daha seçimden kısa bir süre önce suda indirim yapan aynı partinin bir başka sorumlusu bile bu zamları fahiş bulmuş ve su ücretlerindeki indirim bir zarar olarak nitelendirilmemelidir. Su indirimi enflasyonla top yekûn mücadelenin bir parçasıdır denilmişti. Birbiri ile taban tabana zıt söylemleri son dönemde çok sık duyduğumuz iktidar partisi mensuplarının bu kafa karışıklığının ceremesini Samsun halkına çektirmeye hakları yoktur. Hal böyle iken su zammına itiraz vatandaşlara saldıracak kadar da gözleri dönmüştür. İşine geldiğinde halkın asla kullanmadığı ürünlerle enflasyon hesabı yapanlar sadece su zammını enflasyon hesabı içine katsalar memur ve emekli maaşları 5 puan daha artardı. İktidarın tek derdi halkın boğazını sıkmaktır. Bunu zam yoluyla yapmayı alışkanlık haline getirmişlerdir. Biz İyi parti olarak; özü sözü bir, halkın emanetine ihanet etmeyen bir siyaseti düstur edindik. Aynı yaklaşımı AK Parti iktidarından da bekliyor ve su zammını geri almasını talep ediyoruz” dedi.

Erdinç YILDIZ

SIRADAKİ HABER
}