HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da değişim gününde değişik etkinlik

Samsun'da değişim gününde değişik etkinlik - Samsun Haberleri

Toplum Gönüllüleri Vakfı'nın Samsun'da bulunan TOG İğne Deliği Gençlik Merkezi, üyesi gençler, 'Dünya Değişim Günü'nde, Atakum sahilini temizledi.

Samsun'da değişim gününde değişik etkinlik

TOG İğne Deliği Gençlik Merkezi gönüllüsü gençler, 'Dünya Değişim Günü' kapsamında, Samsun Atakum sahilinde, Körfez ile Yeni Mahalle arasındaki alanda, deniz, yürüyüş yolu ve yeşil alanlardan, pet ve cam şişe ile sigara izmaritlerini topladı. Gençlerin bu davranışı vatandaşlardan takdir topladı.

HER 5 ADIMDA BİR AVUÇ SİGARA İZMARİTİ

Atakum ilçesinde 17 yıldır birbirinden çeşitli, öğretici, eğlenceli ve bilgi dolu atölyeler ve sosyal sorumluluk projeleri ürettiklerini belirten Gençlik Merkezi Etkinlik Sorumlusu Semiha Memişoğlu "Ben yaklaşık 2 yıldır Gençlik Merkezinde gönüllülük yapıyorum. Etrafımda gördüğüm sorunlara çözüm üretiyorum. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Gıda Mühedisliği son sınıf öğrenciyim. Biz gençler, sadece Dünya Değişim Günü’nde değil, her anımızda etrafımızı iyileştirmek için seferber oluyoruz. Ne yazıkki sahilimizin, denizimizin, az da olsa yeşil alanlarımızın kirliliğine şahit olduk. Her 5 adımda bir avuç sigara izmariti, her 10 adımda bir pet ve cam şişe topladık. Yaşadığımız ortak alanda bilinçlendirme çalışmalarının yapılması için yerel belediyeleri birlikte işbirliğine davet ediyoruz" dedi.

Bayram OK

SIRADAKİ HABER
}