HaberlerSamsun Milletvekili Fuat Köktaş: 'Kararımızın arkasındayız'

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş: 'Kararımızın arkasındayız'

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Bafra'da açılması planlanan Eczacılık Fakültesi'nden vazgeçildiği iddiaları üzerine yaptığı açıklamada, 'Biz Samsun Milletvekilleri olarak, talep yazısına attığımız imzanın ve siyasi olarak alınan kararın ısrarla arkasındayız' dedi.

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş: 'Kararımızın arkasındayız'

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Bafra'da açılması planlanan Eczacılık Fakültesi'nden vazgeçildiği iddiaları üzerine açıklama yaptı. Köktaş, Samsun milletvekilleri olarak, talep yazısına attıkları imzanın ve siyasi olarak alınan kararın ısrarla arkasında olacaklarını söyledi.

Fuat Köktaş, Samsun Milletvekilleri olarak, Bafra’da var olan fakültenin kapatılıp yerine Eczacılık Fakültesi kurulması talebini imzalayıp Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a arz ettiklerini vurgulayarak, "Bafra ilçemize Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eczacılık Fakültesi kurulması gündeme geldiği andan itibaren ilgili kurumlar ve muhatapları karşılıklı oturup konuşarak, Bafra'da Eczacılık Fakültesi'nin kurulmasının uygun olacağı konusunda görüş birliğine varmıştır. YÖK'ün önerisi ve Cumhurbaşkanımızın da onayı ile Ondokuz Mayıs Üniversitesine bağlı olarak Eczacılık Fakültesi kurulmasına ilişkin karar, Resmi Gazete'nin 25 Haziran tarihli sayısında yayımlanarak yürürlüğe girmesi ile birlikte resmen kurulmuştur. Fakat son günlerde bize gelen bilgiler ışığında, Eczacılık Fakültesi’nin Bafra'da değil de, merkezde kurulacağı bilgisi tarafımıza gelmektedir. Biz Samsun Milletvekilleri olarak, talep yazısına attığımız imzanın ve siyasi olarak alınan kararın ısrarla arkasındayız. Bugüne kadar kurum ve kuruluşlar bize, şehrimize ait hangi talep ile gelmiş ise, ısrarlı takipçisi olmuş, bir çoğunu da olumlu olarak sonuçlandırılmıştır" şeklinde konuştu.

SIRADAKİ HABER
}