HaberlerSamsun haberSamsun'da adliyede rüşvet operasyonunda 1'i zabıt katibi 8 kişi adliyede

Samsun'da adliyede rüşvet operasyonunda 1'i zabıt katibi 8 kişi adliyede - Samsun haber

Samsun'un Çarşamba ilçesindeki Çarşamba Adliyesinde meydana gelen olayda ihbar üzerine adliyede rüşvet iddiasıyla ilgili gözaltına alınan 1'i zabit katibi toplam 8 kişi adliyeye sevk edildi.

Samsun'da adliyede rüşvet operasyonunda 1'i zabıt katibi 8 kişi adliyede

 Samsun  Çarşamba Adliyesinde meydana gelen olayda, Çarşamba Adliyesinde görev yapan ve Terme Adliyesine tayini çıkan bir zabit katibinin, tutuklu yakınlarından rüşvet alarak tutukluların tahliyesini sağlayacağını belirttiği ve çok sayıda kişiden rüşvet aldığı iddia edildi.

İHBAR MEKTUPLARI ÜZERİNE SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilen ihbar mektupları üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri teknik ve fiziki katip sonucu 3 gün önce Samsun, Çarşamba, Ladik ve Havza ilçelerinde operasyon düzenledi. Yapılan operasyonda 1'i adliyede görevli, 10'u tutuklu yakını toplam 11 kişi hakkında yakalama kararı çıkartıldı. 11 kişi polis tarafından yakalandı. İfadesi alınan 3 kişi serbest bırakılırken, 1'i zabıt katibi 8 kişi hakkında ise 'rüşvet alma ve verme, görevi kötüye kullanmak, nitelikli dolandırıcılık, suç delillerini gizleme, yok etme ve değiştirme, adli yargılamayı etkilemeye teşebbüs' suçlarından gözaltı kararı verildi.

Gözaltına alınan zabit katibi U.Ö. ile S.A., C.Ö., G.B., H.A., T.M., F.Y. ve Ş,G., Samsun Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından bugün Çarşamba Adliyesine sevk edildi.

 SIRADAKİ HABER
}