HaberlerSamsunspor HaberleriAkın Türker: 'Ait olduğum yerdeyim'

Akın Türker: 'Ait olduğum yerdeyim' - Samsunspor Haberleri

30 yıl sonra futbola başladığı ilk göz ağrısına geri dönen başarılı çalıştırıcı Akın Türker, ' Samsunspor benim yuvam. 10 yaşında başlayan futbol serüvenime 30 yıl sonra antrenör olarak dönmek mutluluk verici. Şimdi şampiyonluk kupalarını kaldırma zamanı' dedi

Akın Türker: 'Ait olduğum yerdeyim'

KARİYERİ BAŞARILARLA DOLU

Samsun futbolunun yakından tandığı bir isim. 10 yaşında Kırmızı-Beyazlı kulüpte futbol hayatına başlayan ve başarılarla dolu bir 30 yılı geride bırakan Akın Türker bu hikayenin kahramanı. Kadıköyspor'da profesyonel oyuncu olan ve bu kariyerini yine aynı kulüpte 16 yıl antrenörlük yaparak sürdüren başarılı çalıştırıcı, kariyerine sayısız kupalar sığdırdı. Son 2 yıl Yab-Pa Akademi takımı ile 'yeniden doğuşun' mimarı olan Türker, artık ait olduğu yere ilk çimene bastığı yer olan yuvası Samsunspor'a geri döndü. 

HABER'E ANLATTI

Türkiye'de elde ettiği kupalar başarı merdivenlerini bir bir tırmanan Antrenör Akın Türker, Samsunspor'a geri dönüşün detaylarını Haber Gazetesi spor muhabiri Salim Yıldız'a anlattı. Dile Kolay tam 30 yıl sonra evine döndüğü için mutlu olduğunu söyleyen Türker, "Samsunspor tüm antrenörlerin ve oyuncuların yer almak istediği bir yer. Şanlı arması ile Türk futboluna damga vurmuş bir kulübün ferdi olmak bizler için gurur verici. Başkanımız İsmail Uyanık ile başlayan futbol serüvenim artık bir antrenör olarak devam edecek" dedi. 

BİR SÖZÜNE GELDİM 

Elit B Ligi'ne yükselen U17 takımı antrenörlüğü görevini üstlenmenin zor bir iş olduğunu belirten Akın Türker, "Samsun amatöründe yıllarca görev yaptım. Eğitimci kişiliğimiz ile yer aldığımız kulüplerde oyuncu ve kulüp ilişkilerini üst düzeyde tutmaya çalıştık. Bu günümüz amatöründe bence en büyük sorunlardan birisi. Bu diyaloğu sağlayan kulüpler ise başarıya ulaşıyor. Başkanımız İsmail Uyanık 'Seni artık yanımda görmek istiyorum' dediğinde bu teklife çok sıcak bir yaklaşım gösterdim" diye konuştu.  

VARGÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ

Samsunspor'da bir kolej takımı havası oluşturmak istediklerini söyleyen tecrübeli çalıştırıcı, "Yılların tecrübesiyle çok güzel bir akademi havası oluşturarak Samsunspor'a yetenekli sporcu yetiştireceğiz. Bunun için ben ve ekibimle vargücümüzle çalışacağız. Bizlere bu görevi layık gören başta Başkanımız İsmail Uyanık'a ve yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. Yeni sezonda yeni başarılara imza atmak için gerekli değişimleri el birliğiyle yapacağız" dedi. Salim YILDIZ  ÖZEL

 

SIRADAKİ HABER
}