HaberlerKemal Zeybek, esnafın durumuna dikkat çekti! Bıçak kemiğe dayandı

Kemal Zeybek, esnafın durumuna dikkat çekti! Bıçak kemiğe dayandı

Samsun'da esnafın kepenk kapattığını belirteN, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek 'Esnaflar, 'Yetkililer sesimizi duysun, halimizi görsün. Artık bıçak kemiğe dayandı' diyor' dedi

Kemal Zeybek, esnafın durumuna dikkat çekti! Bıçak kemiğe dayandı

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Samsun'un işlek caddelerinde boş dükkan sayısının arttığını belirterek, esnafın kepenk kapattığını söyledi. Zeybek, Samsun'un iş yeri açma oranında Türkiye ortalamasının altında kaldığını vurgulayarak, "Samsun'da iş yeri kapatma oranlarında ise; Türkiye ortalamasının iki katından daha fazla işyerinin kapandığını görüyoruz" ifadelerini kullandı.

ESNAFI ZOR GÜNLER BEKLİYOR

Çiftlik, Mecidiye ve Saathane meydanı etrafında iş yerlerinin kapanmasıyla kiralık ilanlarının çoğalmasının esnafın durumunu ifade ettiğini söyleyen Zeybek, "Krizin etkilerinin ülkemizin her tarafında hissedilmesiyle birlikte, Samsun'da krizin etkilerinin daha fazla hissedilmesi dikkat çekicidir. Esnafın durumunun çok sıkıntılı olması nedeniyle, kredi olanakları yaratılarak esnaf ve sanatkârlara gerekli destekler verilmelidir. Gerekli desteklerin verilmemesi durumunda, esnaf ve sanatkarları zor günler beklemektedir. Oda temsilcileri ve esnaflarla yaptığımız sohbetlerde, gerçek durumun görünenden daha kötü olduğunu, birçok esnaf ve sanatkârın işyeri ve ev kirasını ödemekte zorlandığını, borçlarını ise yine borçla ödeme yoluna gittiklerini öğreniyoruz. Esnaflar, 'Yetkililer sesimizi duysun, halimizi görsün. Artık bıçak kemiğe dayandı' diyor" şeklinde konuştu.

SIRADAKİ HABER
}