Haberler2 altın, 2 gümüş ve 1 bronz... Samsun'un sultanları

2 altın, 2 gümüş ve 1 bronz... Samsun'un sultanları

Onlar Samsun'un hem altın kızları hemde korkusuz demir yumrukları. Katıldıkları şampiyonalarda fırtınalar estiren Zeynep, Gözdenur, Aslıhan, Nazlıcan ve Gamze, başarı öyküsü yazarak Samsun'un gururu oldular.

2 altın, 2 gümüş ve 1 bronz... Samsun'un sultanları

Amasya'da düzenlenen Üst Minikler ve Genç Bayanlar Türkiye Boks Şampiyonası'nda Canik Soğuksu Gençlikspor Kulübü fırtınası esti. Kulüp 2 altın, 2 gümüş ve 1 bronz madalyası elde ederek turnuvada 5'te 5 yaptı. 38 kiloda Zeynep Gülcan Turgul ve 57 kiloda Gözdenur Sönmez Türkiye şampiyonluğu kazanırken 51 kiloda Aslıhan Şeker ve 81 kiloda Nazlıcan Ayma Türkiye ikinciliği elde etti. Yine aynı şampiyonada 48 kiloda Gamze Danışmaz Türkiye üçüncülüğü kazanarak 5'te 5'lik başarıya imza attılar.

BULGARİSTAN VE GÜRCİSTAN

Başarılı Antrenör Nihat Bilir, " Zeynep, Gözdenur, Aslıhan, Nazlıcan ve Gamze her birinin hayat hikayeleri farklı. Onlarla bu yola çıkarken elde edeceğimiz zaferleri hayal ettik. Kulüp olarak önce topluma yararlı bir birey ardından iyi bir sporcu ilkesini hiçbir zaman unutmadık. Şimdi Üst miniklerde Zeynep Gülcan Turgul ve Aslıhan Şeker'le Gürcistan'da yapılacak Avrupa Şampiyonası'na yine genç bayanlar kategorisinde Nazlıcan Ayma, Gamze Danışmaz ve Gözde Sönmez'le Bulgaristan'da düzenlenecek Avrupa Boks Şampiyonası'na katılmak için kampa girecek" dedi.

ARSLANKILIÇ İDDİALI

Antrenör Özcan Aslankılıç'ta, " Gümüşhane'de yapılacak Üst Minik Erkekler Türkiye Boks Şampiyonası'nda kızlarımızın elde ettiği gibi bir başarıyı erkekler kategorisinde de sergileyeceğiz. Bunun için aralıksız idmanlarımızı sürdürüyoruz. Kızlarımızla çıktığımız zorlu yolda 5'te 5 yaparak önemli bir başarıya imza attık. Daha önce yaptığımız gibi bundan sonrada madalya koleksiyonumuza yenilerini ekleyeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Gümüşhane'de zafer bizim olacak" diye konuştu.

Salim YILDIZ / ÖZEL HABER

SIRADAKİ HABER
}