HaberlerOrdu HaberleriYıldırım binaya böyle düştü

Yıldırım binaya böyle düştü - Ordu Haberleri

Ordu'da dün etkili olan sağanak yağış ve fırtına esnasında bir eve düşen yıldırım cep telefonu kamerası tarafından kaydedildi. Yıldırımın isabet ettiği binanın çatı katı ve içerisindeki eşyalar kullanılmaz hale geldi.

Yıldırım binaya böyle düştü

Dün akşam saatlerinde meydana gelen olayda, Ordu genelinde birden etkili olan sağanak, fırtına ve beraberindeki gök gürültülerinin ardından, Taşbaşı Mahallesi'nde bulunan 3 katlı bir binanın çatı katına yıldırım isabet etti.

Bunun üzerine çıkan yangın sonucu itfaiye ekipleri yangını söndürerek kontrol altına alırken, çatıdaki bütün eşyalar da kullanılmaz hale geldi. Yıldırımın isabet etme anı ise bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

İTFAİYE ZAMANINDA GELDİ

Yıldırım isabet eden evin yakınlarında ikamet eden Turgut Gürbüz isimli vatandaş, akşam saatlerinde Boztepe'ye çıktıkları esnada havanın birden bozulduğunu söyledi. Akşam saatlerinde düşen yıldırımın komşularının evine isabet ettiğini belirten Gürbüz, 'Allah razı olsun, itfaiye zamanında gelmiş ve yangını söndürmüş. Benim aracım da buradaydı, ben de korktum. Komşumuzun evinin çatısı gitti, içerideki eşyalar gitti' dedi.

SIRADAKİ HABER
}