HaberlerBaşpehlivan Yılmaz sitem etti... 'Bize sahip çıkın'

Başpehlivan Yılmaz sitem etti... 'Bize sahip çıkın'

2005 Kırkpınar Başpehlivanı ve geçen senenin finalisti Samsunlu Şaban Yılmaz, sitemde bulundu. Başaltı pehlivanı olan yeğeni Özkan Yıldırım'a sahip çıkılmadığını söyleyen Yılmaz, 'Sağlığımızda elimizden tutmayanlar, öldüğümüzde mi bizi omuzlarına alacak?' dedi

Başpehlivan Yılmaz sitem etti... 'Bize sahip çıkın'

BAŞPEHLİVAN OLDU

658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde Başaltı final müsabakasında rakibi Yalçın Öncül'ü yenen Samsunlu pehlivan Özkan Yılmaz, birinci olmuştu. Yılmaz, bu başarısıyla seneye Kırkpınar'da başpehlivan kategorisinde güreşmeye hak kazandı. Samsunlu güreşçi eski Kırkpınar Başpehlivanı ve geçen senenin finalisti Şaban Yılmaz ise bu başarıya rağmen yeteri kadar yeğeni Özkan Yılmaz'a sahip çıkılmadığını iddia etti. Şaban Yılmaz'da, bu sezon son 16 turunda geçen yılın şampiyonu Orhan Okulu ’ya yenilerek, güreşlere veda etmişti.

BÖYLE OLMAMALI

Yeğeni Özkan Yılmaz'ın başaltında birinci olduğunu dile getiren Şaban Yılmaz, "Özkan, 658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde büyük bir başarıya imza attı. Kendisinin hayali hep benim yolumda yürümek ve Samsun'a atın kemeri getirebilmek. Oysa ki biz şehrimizden ve bürokratlarımızdan yeteri kadar destek göremiyoruz. İkinci, üçüncü olan sporcular omuzlarda taşınıp bürokrat makamlarında ağırlanıyor. Bu böyle olmamalı, büyüklerimiz bizlere sahip çıksın. Biz de er meydanında başarıdan başarıya koşalım. Sağlığımızda elimizden tutmayanlar, öldüğümüzde mi bizi omuzlarına alacaklar? " dedi.

Salim YILDIZ ÖZEL

SIRADAKİ HABER
}