HaberlerSamsunspor haberAtabey Çiçek çok iddialı: 'En az 20 gol'

Atabey Çiçek çok iddialı: 'En az 20 gol' - Samsunspor haber

Başakşehir'den 1 yıllığına kiralanan golcü Atabey Çiçek, çıtayı çok yükseğe koydu. 23 yaşındaki genç forvet bu sezon için kendisine en az 20 gol hedefi koyduğunu ifade etti.

Atabey Çiçek çok iddialı: 'En az 20 gol'

Samsunspor, Süper Lig ekibi Medipol Başakşehir'den 23 yaşındaki genç forvet Atabey Çiçek'le resmi sözleşmeyi imzaladı. Samsunspor satın alma opsiyonu da talep etse de transfer kiralık olarak gerçekleşti. İmza töreninde konuşan Genel Menajer Mustafa Aztopal, "Atabey Çiçek aramıza katılıyor. Başakşehir'den 1 yıllığına kiralık olarak bünyemize katıyoruz. Bu transferin gerçekleşmesinde emeği geçen Başakşehir CEO'su Mustafa Eröğüt ve Başkan Göksel Gümüşdağ'a teşekkür ediyorum. Şampiyonluk hedefine ilerlerken en önemli pozisyonlardan bir tanesi de bu mevki ve en öncelikli aday Atabey'di. Aramıza katılmasından son derece mutluyuz. Kendisinin heyecanı da çok yüksek. Kulübün ve kendim adına çok mutluyum. Hayırlı olsun. Atabey Çiçek ve Caner Arıcı için konuşulan rakamlar bizim verebileceğimiz rakamlar değildir. Bizim bütçemizde o rakamlar yok. O rakamlar gerçeği yansıtmıyor" dedi.

EN İYİSİNİ ALDIK

Samsunspor Teknik Menajeri Yücel Uyar ise, "Bu pozisyonda alabileceğimiz en iyi oyuncuyu aldık. Onu anlatmaya gerek yok yaşayalım görelim. İyi bir yıl bizi bekliyor. Sonuca ulaşacağımızı düşünüyorum" diye konuştu. Atabey ise oldukça iddialı konuşarak, "Başkanımız İsmail Uyanık'a, Mustafa Aztopal'a ve Yücel Uyar'a teşekkür ediyorum. Onlar benim gelmemde büyük rol üstlendiler. Samsunspor çok köklü bir camia. İçimde tatlı bir heyecan var. Geçen sene kaçan bir şampiyonluk var. Burayı 2. Lig kulübü olarak görmüyorum. Burası Süper Lig kulübü. Kendime 20 gol barajı koydum. En az limitim bu. Bunu da gerçekleştireceğime inanıyorum. Rekabet olmadan başarı gelmez. Burada iyi oyuncular var. Bu rekabet beni ve arkadaşlarımı da olumlu yönde etkileyecektir. İnandığım bir şey de takımda yıldız oyuncuların olması önemli değil, önemli olan takım olmak ben iyi bir takım olacağımıza inanıyorum" şeklinde konuştu.SIRADAKİ HABER
}