HaberlerSamsun HaberleriKurumahmutoğlu kabri başında anıldı

Kurumahmutoğlu kabri başında anıldı - Samsun Haberleri

12 Eylül 1980 askeri müdahalesinin ardından tutuklanan ve 1987'de Mamak Cezaevi'nde başına vurulan darbeyle yaşamını yitiren Hüseyin Kurumahmutoğlu Samsun'un Bafra ilçesindeki kabri başında anıldı.

Kurumahmutoğlu kabri başında anıldı

12 Eylül 1980 askeri müdahalesinin ardından tutuklanan ve 1987'de Mamak Cezaevi'nde sabah namazını kılarken, başına vurulan dipçik darbesiyle yaşamını yitiren Hüseyin Kurumahmutoğlu Samsun'un Bafra ilçesindeki kabri başında anıldı.

Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Kemal Şahin, yaptığı konuşmada, "Ülkücü şehit Hüseyin Kurumahutoğlu için burada toplanmış bulunuyoruz. 32'nci şehadet yıl dönümü. Allah bu millete bir daha böyle acılar göstermesin. Kardeşi Hasan Kurumahmutoğlu da bizleri yalnız bırakmadı. Ben katılan herkese teşekkür ediyorum." dedi.

DUALAR OKUNDU

Samsun'un Bafra ilçesinde Bafra Ülkü Ocakları Başkanlığı tarafından organize edilen anma programına, Hüseyin Kurumahmutoğlu'nun yakınlarının yanı sıra Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, MHP İlçe Başkanı Barbaros Turna, Bafra Ülkü Ocakları Başkanı Kemal Şahin ve vatandaşlar katıldı.

 

SIRADAKİ HABER
}