HaberlerSamsun HaberleriTarım stratejisi OMÜ'de tartışıldı

Tarım stratejisi OMÜ'de tartışıldı - Samsun Haberleri

'Türkiye Tarımsal Yayım Stratejisi' OMÜ DOKAP Tarımsal Ön Kuluçka Merkezi'nde tartışıldı.

Tarım stratejisi OMÜ'de tartışıldı

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ve Tarım ve Orman Bakanlığı (TOB) tarafından yürütülen "Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Güçlendirilmesi" projesi kapsamında Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ziraat Fakültesi DOKAP Tarımsal Ön Kuluçka Merkezinde uzmanların katılımı ile çalıştay düzenlendi.

VERİMLİ BİR ÇALIŞMA YAPILDI

2 gün süren çalıştayın katılımcıları arasında; FAO Temsilci Yardımcısı Dr. Ayşegül Selışık, Proje Koordinatörü Ankara Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Cemal Taluğ,  OMÜ Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kürşat Demiryürek, FAO Program Yetkilisi Sheik Ahaduzzaman, FAO Operasyon Yetkilisi Şebnem Gürbüz, Proje Uzmanı Nevin Şenol, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Elemanı Dr. Özdal Köksal, OMÜ Ziraat Fakültesi  Öğretim Elemanı Dr. Nur İlkay Abacı ve Dr. Mehmet Aydoğan ve Tarım ve Orman Bakanlığı Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsünden yayım bilim dalı uzmanları yer aldı. Prof. Dr. Cemal Taluğ’un proje koordinatörlüğünde Türkiye Tarımsal Yayım Stratejisi taslak raporunun tartışıldığı çalıştayda, ulusal yayım statejisi taslağına ilişkin içerikler ve ileride oluşturulacak stratejinin ve projenin diğer aşamaları hakkında değerlendirmelerde bulunuldu. 

DOKAP Proje Yürütücüsü Prof. Dr. Cemal Taluğ’a ev sahipliğinden dolayı teşekkür eden katılımcılar, Tarımsal Ön Kuluçka merkezini çok beğendiklerini, burada verimli bir çalışma gerçekleştirdiklerini ifade ettiler. Ayrıca ileride Tarım ve Orman Bakanlığı (TOB) ve Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) çalışmalarını Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde (OMÜ) düzenlemek istediklerini belirttiler.

 

SIRADAKİ HABER
}