HaberlerTrabzon HaberleriOrtalık fena karıştı! Linç etmek istediler

Ortalık fena karıştı! Linç etmek istediler - Trabzon Haberleri

Trabzon'un Çaykara ilçesinde bulunan turizm merkezi Uzungöl'de yabancı turistler Kürdistan' yazılı atkı ile fotoğraf çektirdikleri sırada vatandaşlar tarafından linç girişimine uğradı.

Ortalık fena karıştı! Linç etmek istediler

Trabzon'un Çaykara ilçesi Uzungöl'de meydana gelen olayda, alınan bilgiye göre, Kuzey Iraklı bir turistler, elinde Kürdistan' yazılı atkı ile göl kenarında fotoğraf çektirmek istedi. Çevredeki vatandaşların verdiği büyük tepki ve saldırıya dönüştü. Linç edilmek istenen şahısla, jandarma ekipleri tarafından güçlükle vatandaşların elinden alındı ve bölgeden uzaklaştırıldı. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

9 IRAKLI GÖZALTINA ALINDI

Valilikten yapılan açıklamada "Çaykara ilçesi Uzungöl mahallesinde bugün 11.00 sularında Kuzey Irak’tan bölgemize gezi amacıyla gelen 50 kişilik Irak uyruklu gruptan 9 kişi, üzerinde Kürdistan yazılı atkı ile fotoğraf çekildikleri sırada yöre halkı tarafından kendilerine tepki gösterilerek kısa süreli arbede yaşanmıştır. Olaya kolluk kuvvetlerimiz tarafından müdahale edilerek vatandaşlarımız sakinleştirilmiş ve durum kontrol altına alınmıştır. Olayla ilgili olarak Çaykara Cumhuriyet Savcılığınca 9 Irak uyruklu şahıs hakkında gözaltı işlemi yapılarak adli tahkikata başlanılmıştır" denildi. 

SIRADAKİ HABER
}